anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy to próba oszustwa?

MAMY ROZWIĄZANIE!
kamwro666
#3 Debiutant#

Witam

 

utworzyłem ogłoszenie sprzedaży z ilością sztuk i opcją kup teraz. Po 1h ktoś do mnie napisał 

"https://allegrolokalnie.pl/oferta/pszczoly-murarki-gjh?navCategoryId=
Witam.
prosze wysłaać swój m ail do zakupu,aby sfinalizować transakcje.
Pozdrawiam"

skoro jest opcja kup teraz to po co chce maila? Czy to oszustwo? 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@kamwro666 Cześć, jest to próba wyłudzenia danych. Nie podawaj nigdy swojego adresu mejlowego, bo żaden klient go nie potrzebuje, żeby sfinalizować transakcję. 

Czy masz może login konta, z którego wysłano do Ciebie tę wiadomość? 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
kamwro666
#3 Debiutant#

Tak też właśnie myślałem, nie wiedziałem jak zgłosić użytkownika

jola2399166

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@kamwro666 Dzięki, konto zostało już zabezpieczone 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
PiotrW_ComPart
#3 Debiutant#

Dzień dobry.

Na moim koncie pojawiła się dokładnie taka sama sytuacja. W "powiadomieniach" otrzymałem informację od "kupującego" ze screenem udającym aplikację/stronę Allegro z prośbą o podanie adresu @-mail. Po podaniu adresu kontaktowego otrzymałem kolejną "automatyczną" odpowiedź z pozorowanej strony Allegro z opcją "wypłaty środków".

Na czacie Allegro Lokalnie nie pojawiła się żadna informacja ani powiadomienie w statusie samej oferty.

Pierwszy mail z informacją o "wydarzeniu" przyszedł do mnie z adresu "powiadomienia@allegro.pl".

Natomiast kolejna wiadomość po udostępnieniu adresu @-mail przyszła już od TAKIEGO nadawcy "reply_send41241@icloud.com"

Cała korespondencja, screeny itp. graficznie kopiuje stronę Allegro.

Nadawca wiadomości również "identyfikowany" jest jako Allegro.

 

Czy i JAK można takie **piiip**o blokować ??

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@PiotrW_ComPart Możesz przekazać wiadomość mejlową na phishing@allegro.pl (za pomocą opcji "przekaż dalej") 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
k1n1m0d
#9 Pomysłodawca#

Hej, ta informacja powinna byc bardziej rozpowszechniona. W mailu w stopce jest jedynie bardzo lakoniczne info "Jeśli podejrzewasz, że e-mail jest fałszywy, skontaktuj się z nami. Więcej informacji znajdziesz w centrum bezpieczeństwa Allegro. "

Zalaczam probe oszustwa z wczoraj. Mysle, ze takie wiadomosci powinny byc odfiltrowywane przez Allegro, tak jak odfiltrowywane sa inne tresci (maile sa przeciez monitorowane...).

Capture-2.jpg

oznacz moderatorów