anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy zdjęcie jest częścią opisu oferty?

anne3_
#7 Wielbiciel#

Czy zwraca się uwagę też na zdjęcia jako opis? Nie tylko to co jest pisane w treści?

Poza tym wykryłam uszkodzenie w działaniu, o które nie wspominał sprzedawca (mówił, że sprawny 100% a nie jest).

Jak otrzymałam, to różniły się wyglądem i modelem na podstawie zdjęć udostępnionego przez sprzedawcy.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@anne3_ zdjęcie jest również częścią opisu oferty, jeśli nie zaznaczono inaczej. Jeśli produkt jest niezgodny z opisem, to możesz go reklamować, nawet jeśli sprzedający jest osobą prywatną. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

milosz034
#7 Wielbiciel#

Mam pytanie. Taka sytuacja sprzedawca osoba prywatna na allegro lokalnie zamieszcza tylko 2 zdjęcia produktu używanego i nic nie wpisuje w opis pozostawia puste pole. Co w przypadku jeżeli kupujący nie dostrzeże wady produktu w czasie zakupu o której nigdzie nie ma informacji? Wada dla przykładu urwane mocowanie plastikowej obudowy gdzieś w rogu na zdjęciu widoczna dopiero przy dokładniejszym przybliżeniu zdjęcie. Czy sprzedawca może stwierdzić że wszystko było w opisie czyli na zdjęciu i odmówić reklamacji / rękojmi i uznać że nie przyjmuje zwrotów.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Reklamacji nie może odmówić, może ją uznać albo nie, oczywiście brak opisu działa bardziej na jego niekorzyść niż korzyść.

oznacz moderatorów

Client:109808341
#12 Orędownik#

@anne3_      tylko uwazaj bo tutaj na forum wypowiadaja sie glownie sprzedawcy ktorzy na wszelkie sposob beda Cie zniechecac do podjecia dzialan majacych na celu ochrone Twoich interesów 😡

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@anne3_ oczywiście że jest częścią oferty, jak się różni a do tego nie działa to jak najbardziej reklamuj z tytuły rękojmi, nie ma tu znaczenia czy zakup od firmy czy osoby prywatnej !!!

Napisz najpierw maila że składasz reklamację z tytułu rękojmi i na jaki adres masz odesłać produkt, po uznanej reklamacji musi Ci oddać za odesłanie, jak oleje to złóż reklamację przez dyskusję to wesprze Cię allegro 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:109808341 a to co powyżej .... jakby mi znajomy sposób wypowiadania się .... czyżby .... ech ...nie bdę wywoływał wilka z lasu .🐺

oznacz moderatorów

Client:109808341
#12 Orędownik#

@mdrogeria    masz racje. Mam Zablokowane *kąto* więc tymczasowo... 😛 (ale nie myl mnie z kimś innym!; *"handlarze"* górą).

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:109808341 My*"handlarze"* choć konkurujemyze sobą  tworzymy zgraną i zwartą społeczność w przec..... nie dokończę bo szkoda palce o klawiaturę obijać . Pozdrowionka zatem ....

oznacz moderatorów

Client:109808341
#12 Orędownik#

hmmmm.... @mdrogeria na Twoim miejscu raczej bym sie nie afiszował, że należysz do tej psedo-zgranej spoleczności.
Już 100 lat temu spzredawcą była nazywana osoba która zapewniała wysoki standard obsługi. A tutaj...w sensie na Allegro tego brakuje. A niektórym słoma z butów wystaje.

Tak tak wiem, ze kupujący też są denni ale piszę to jako osoba robiąca zakupy.

oznacz moderatorów