anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak otrzymać zwrot pieniędzy za paczkę, której nie otrzymałem?

Client:106245006
#8 Zapaleniec#

  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Witam, zamówiłem paczkę i nie miałem czasu jej odebrać, paczka została odesłana do sprzedawcy. Piszę do niego od 2 dni, nie odpowiada, pieniądze nie zostały zwrócone. Otworzyłem spór i nie wiem czego się spodziewać dalej.Czy zwróci mi pieniądze za produkt?  

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

az1rael
#21 Demiurg#

Odstapiles od umowy? Zwroci jesli to zakup z firmy a nie na allegro lokalnie od osoby prywatnej pomniejszone o koszt nieodebrania paczki 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:106245006 A czemu mają byś zwrócone pieniądze, na jakiej podstawie prawnej ???

Jest to nie wywiązanie się z umowy i naraziłeś sprzedawcę na starty więc trzeba pokryć koszt powrotu paczki i ponowną wysyłkę, o ile zakup od firmy to paczka pewnie została odebrana przez sprzedawcę ale jak kupiłeś na Lokalnie od osoby prywatnej to nawet nie musi odbierać zwrotu i paczki możesz szukać na sortowni 😞 przy zakupie od osoby prywatnej wydanie towaru następuje w momencie wydania paczki przewoźnikowi i na tym kończy się odpowiedzialność osoby prywatnej 😞

Piszesz od 2 dni a nie wpadłeś na to że  jest majówka !!!! i może Ci odpisać w czwartek 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:106245006
#8 Zapaleniec#

Przepraszam, nie jestem zbyt dobry w allegro, kupiłem od firmy, po prostu nie miałem wystarczająco dużo czasu, aby to odebrać. Nie wymagam ponownego wysłania paczki, chcę zwrotu pieniędzy i opłacenia sprzedawcy kosztów przesyłki zwrotnej.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:106245006 a jaki przewoźnik ???  masz majówkę więc nie licz że firmy będą odpisywały, poczekaj do wtorku lub czwartku jak mają długi weekend, jak zakup od firmy to paczki wracają do firmy i są odbierane więc pozostanie Ci opłacić powrót paczki o ile był ( paczkomat wraca za darmo ) i ponowną wysyłkę 🙂

Sprzedawca pewnie pójdzie Ci na rękę i odda kasę pomniejszoną o koszty wysyłki i powrotu o ile były ? jak nie chcesz ponownej wysyłki 🙂 ale to już jego decyzja poczekaj jak skończą się dni wolne 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

po co kupowałeś skoro już zbędne?

oznacz moderatorów

Client:106245006
#8 Zapaleniec#

Potrzebuję go, po prostu nie mogę długo czekać, potrzebuję pilnie tego produktu i właśnie zamówiłem go gdzie indziej.I za ten produkt chcę zwrócić pieniądze, ponieważ nie otrzymałem ich z własnej winy, ale zapłaciłem pieniądze.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:106245006 Tak, tak, posłuchaj Lwa (forumowy podpuszczacz do awantur) i zacznij awanturę > nie wiadomo właściwie z jakiego powodu > to Twoja wina, że nie odebrałeś paczki > sprzedający poniósł koszty odesłania przesyłki > dogadaj się z nim, ale po majówce > prawdopodobnie Ci zwróci po potrąceniu kosztów

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:106245006 Dyskusja wszystko wyjaśni, czekaj cierpliwie, tam możesz prosić o pomoc Allegro.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Skontaktuj się ze sprzedającym i ustalcie  co zrobić.

oznacz moderatorów