anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

jak sprzedajacy może dokonać przelew za zwrócony towar ?

rychu_1990
#7 Wielbiciel#

Zakupiłem towar przez "kup teraz" w allegro lokalnie, po otrzymaniu towaru dokonalem zwrotu  w ciagu 14 dni przez opcje "dokonaj zwrotu" (numer konta bankowego do zwrotu podany w zakładce), towar wysłany na własny koszt do sprzedającego, sprzedający deklaruje zwrot środków lecz bez wliczania kosztów przesyłek. Sprzedający twierdzi, że nie widzi mojego numeru konta bankowego i nie może dokonać zwrotu środków, sprzedający informował mnie telefonicznie żebym podał numer swojego rachunku bankowego sms- em wtedy dokona zwrotu pieniedzy nie wliczając kosztów przesylek, prosze o pomoc, czy mam otworyć srór dydkusyjny ze sprzedającym, czy mam prawo rządać zwrotu środków wraz z kosztami przesyłek i czy podać nr rachunku bankowego w formie sms sprzedajacemu czy oczekiwać od sprzedającego zwrotu środków przez portal allegro , pozdrawiam 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

LEW433
#21 Demiurg#

Przy zakupie na AL, sprzedający zwraca środki na konto podane przez Ciebie, podaj mu nr konta. Zwraca ci cenę zakupu+ koszty wysyłki, ty pokrywasz koszty odesłania towaru.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@rychu_1990 Numer konta bankowego musisz mu podać, na Allegro Lokalnie inaczej Ci nie odda pieniędzy, tylko na konto bankowe, którego numer mu prześlesz. Jeśli to zwrot bez podania przyczyny do firmy - sklepu, sprzedawca musi Ci oddać koszt towaru i koszt wysyłki, odsyłasz na swój koszt. 

Jeśli to zwrot z powodu wad lub niezgodności z opisem firma - sklep i osoba prywatna muszą Ci oddać pieniądze za towar i koszt wysyłki w obie strony. Gdyby było inaczej, otwórz spór. 

oznacz moderatorów