anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zwrócić uszkodzony towar?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Szijo_PL
#4 Eksplorator#

Niedawno zakupiłem używanego laptopa, który okazał się być uszkodzony. W jaki sposób przebiegają zwroty na Allegro Lokalnie i czy jestem jakoś chroniony? Sprzedający chce, żeby wysłał paczkę z laptopem i po sprawdzeniu zawartości wyśle mi pieniądze. 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
kostas11
#21 Demiurg#

@Szijo_PL na Lokalnie nie zwrócisz i nie nazywaj tego zwrotem, Ty masz to reklamować o ile nie doszło do uszkodzenia u przewoźnika ? Jak jest reklamacja to tak odsyłasz na swój koszt a sprzedawca po uznanej reklamacji powinien Ci naprawić, wymienić lub oddać kasę + za odesłanie 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Szijo_PL
#4 Eksplorator#

Nie bać się tak w ciemno odsyłać?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Szijo_PL Bać, nie bać- nie odeślesz nie rozpatrzy reklamacji, tak to działa, ja to bym otworzył dyskusję w razie czego możesz wówczas liczyć na pomoc a nawet rekompensatę.

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Szijo_PL Zacznij od kontaktu ze sprzedającym, opisz problem i złóż reklamację.
Całość rób najlepiej przez centrum wiadomości a w razie problemów otwórz dyskusję.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

To nie zwrot tylko reklamacja, jak najlepiej, poprzez dyskusję, masz tam pomoc Allegro: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Szijo_PL Zakup na lokalnie więc domyślam się, że od osoby prywatnej - w takim wypadku nie przysługuje Ci zwrot w rozumieniu odstąpienia od umowy.
Musisz złożyć sprzedającemu reklamację - jeśli zostanie uznana to sprzedający decyduje o sposobie jej realizacji - naprawa / wymiana / zwrot.

oznacz moderatorów