anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Niekompatybilnośc Allegro z Allegro Lokalnie.

Mr_Preston
#7 Wielbiciel#

Jest duży problem z kompatybilnością działań miedzy Allegro a Allegro Lokalnie. Przykład: kupiłem z poziomu Allegro na licytacji (niestety coś takiego jeszcze istnieje) na poziomie Allegro Lokalnie 5 przedmiotów, każdy po 10 zł. Przy każdym jest zaznaczona opcja Smart, czyli wysyłka za 0 zł za min. 45 zł zakupu. Ja również mam opłacony Smart,  więc mam prawo zakładać ze po zakupie będę mógł zapłacić za wszystko jednocześnie a przy tym z uwagi na wartość że zakup zostanie wysłany w ramach programu Smart. Jednak tu pojawia się niespodzianka. Nie można dokonać wspólnej płatności za zakupione przedmioty przez co należy (by to sfinalizować) zapłacić oddzielnie za każdy przedmiot i do każdego dopłacić 10,95 zł za wysyłkę, no chyba że sprzedający zgodzi się na wysyłkę jedną przesyłką i dokona dobrowolnie zwrotu nadpłaconych pieniędzy. A sprzedający są różni. Ten np. nie odbiera telefonów i nie odpisuje. Czy można coś podejrzewać. Jak najbardziej. A Allegro twierdzi że z przyczyn technicznych nie jest możliwe połączenie wszystkim zakupów do wykonania jednej płatności i podsumowania dla przeliczenia wartości w celu załapania się na Smart. I gdyby to dotyczyło firmy krzak, która funkcjonuje od kilku tygodni to może dało by się to zrozumieć ale to dotyczy dużej firmy działającej od kilku dziesięcioleci. Mam wrażenie że Allegro zbyt zapętliło się w utrudnianiu życia kontrahentom i zbyt zagmatwało samo sobie funkcjonowanie. To jest już niebezpieczne dla samej firmy. Mam nadzieję że się ogarną.

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

LEW433
#21 Demiurg#

Ale na AL nigdy nie można było łączyć zakupów systemowo, trzeba się dogadać ze sprzedającym.

oznacz moderatorów

Mr_Preston
#7 Wielbiciel#

Nie tak dawno bo przed kilkunastoma dniami u tego samego sprzedającego ale pod innym nickiem zakupiłem oddzielnie 2 przedmioty. Oba dały razem ponad 50 zł, dało się zapłacić razem za obie transakcje i wysyłka z programu Smart. Także nie prawda jest to co piszesz.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Mylisz licytacje z KUP TERAZ na lokalnie. Licytacji tam nie da się połączyć tak jak na głównym. KUP TERAZ się da. 

Ale tak czy siak to nie ma znaczenia, bo rzeczywiście klient przeglądając główne allegro widzi oferty lokalne i nie może tego wyłączyć, więc ma prawo oczekiwać jednej płatności.  Ostatnio też miałam zakup z lokalnego. Potem klient zrobił drugi z głównego I lamentował, że musi drugą wysyłkę płacić. Na szczęście w moich kategoriach ludzie są w miarę normalni wiec odpowiedziałam tak samo i dostał wszystko w paczce z głównego i zwrot za wysyłkę jednej. 

Oczywiście teraz nęka mnie słynne "czy pamiętasz wysłać paczkę". A klient zadowolony i dzień po odebraniu paczki zrobił nowy zakup.

Allegro nie rozumie, że zakupy to nie tylko kliknij KUP TERAZ-zapłać blik- wybierz paczkomat.

 

 

oznacz moderatorów