anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieuczciwy sprzedający. Czy mogę po 14 dniach skorzystać z POK?

Idź do rozwiązania
NellyKocur
#8 Zapaleniec#

Witam!

 

Natknąłem się na oszusta na allegrolokalnie. W dużym skrócie: Byłem przekonany, że kupuję grę FIFA 22 na PC wraz ze składem w trybie FUT (pytałem o to sprzedającego wcześniej) (link do ogłoszenia: https://allegrolokalnie.pl/oferta/fifa-22-2lw). Już miałem płacić, aż tu nagle sprzedający zalinkował mi inne ogłoszenie, tym razem "prawidłowe"(https://allegrolokalnie.pl/oferta/fifa-22-ihu), gdyż rzekomo źle oznaczył płatność.

Po zakupie otrzymałem od sprzedającego dostęp do konta Origin. Jak się po chwili okazało konto było puste. Bez przypisanej gry FIFA do konta.

Sprzedający twierdzi, że wyraźnie zaznaczył mi, że sprzedaje skład w trybie FUT na PS5. Tłumacze: w pierwszym linku jest ogłoszenie z kategoria GRY komputerowe PC, żeby po chwili wysłać mi poprawione ogłoszenie z kategoria PS5 (pod przykrywką kłopotów ze ustawieniem płatności), a że chodziło mu o skład a nie o grę świadczy zdjęcie które wrzucił w ogłoszeniu. Sprzedawca tym argumentuje swoje racje i odmawia zwrotu środków pomimo, że w tytule ogłoszenia jak i w opisie jest napisane FIFA 22.

Jest już prowadzona dyskusja ze sprzedającym, ale pomimo moich oczywistych racji, dowodów itp. sprzedający nadal mocno rżnie głupa, odmawia zwrotu i gra na zwłokę. 

Pytanie: Czy mogę po 14 dniach skorzystać z POK? Jeśli nie to jakie kroki mogę podjąć żeby odzyskać środki? A jeśli nic nie mogę z tym zrobić, to ja też mogę oszukiwać ludzi na Allegro? 😕

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2
LEW433
#21 Demiurg#

Tak możesz, po 14 dniach dyskusji odznacz jako nierozwiązaną i złóż wniosek do POK:https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/index  tu masz opisane warunki skorzystania z POK: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/warunki-skorzystania-z-programu-o...

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderator
Moderator

@NellyKocur Zgodnie z informacją, którą otrzymałeś w dyskusji w zaistniałej sytuacji, możesz ubiegać się o zwrot środków z Programu Ochrony Kupujących. Formularz będzie dla Ciebie dostępny 23.01 po godzinie 18:08.

   Ola
   Moderator

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów