anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odsyłanie produktu w ramach zwrotu na allegro lokalnie

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:47478110
#7 Wielbiciel#

Witam, ostatnio kupiłem płytę główną opisaną jaką w pełni sprawną z allegro lokalnie. Niestety po przetestowaniu płyty okazało się że nie działa w niej slot na dyski M.2, a na samej płycie widoczny jest zerwany komponent w okolicy slotu M.2.

Krótko po przetestowaniu płyty zadeklarowałem chęć zwrócenia płyty przez allegro, jak można się domyślić sprzedający upierał się że u niego wszystko działało bez najmniejszego problemu. Do mojego zwrotu załączyłem kilka zdjęć pokazujących uszkodzenia na płycie, nawet jedno zdjęcie porównujące sprawną płytę z uszkodzoną.

Sprzedający niechętnie odpisywał aż w końcu w ogóle przestał się udzielać. Po odczekaniu 14 dni złożyłem wniosek allegro protect, krótko po czym sprzedający pod naciskiem moderatora allegro poprosił o odesłanie płyty "w celu sprawdzenia towaru".

Co mam teraz zrobić? Jeśli odeślę sprzedającemu płytę na własną rękę to kto zapłaci za przesyłkę? Co jeśli odeślę płytę "do sprawdzenia" a sprzedający stwierdzi że to ja ją popsułem i nie odda mi pieniędzy, jaką mam gwarancję na to że spowrotem mi ją odeśle i biorąc jego niechęć do oddania pieniędzy jak mam polegać na jego decyzji dotyczącej zwrotu. @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:47478110 Jeśli sprzedający rozpatrzy reklamację (jako zasadną), to zwróci Ci wszystkie poniesione koszty. Z kolei jeśli sprzedający odrzuci reklamację, to musi to dobrze uargumentować. Pamiętaj, że wtedy też będziesz miał pomoc Allegro w dyskusji. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Client:47478110 nie myl zwrotu odstąpienia z reklamacją !!!

________
Κώστας
oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Client:47478110 w zakupach od osoby prywatnej nie ma zwrotów jest tylko rękojmia 2 lata o ile nie wyłączono jej w ofercie. Jeśli sprzedawca odrzuci reklamację z tytułu rękojmi to możesz sie iść z nim sądzić.

oznacz moderatorów