anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odwołanie oferty na licytacji allegro lokalnie

MAMY ROZWIĄZANIE!
Anetalis13
#7 Wielbiciel#

Wystawiłam propozycję ceny w licytacji na obraz, lecz po dokładnym obejrzeniu zobaczyłam, że obraz ma uszkodzenia, które nie zostały opisane. Czy moja oferta mogłaby zostać odwołana?

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16
LEW433
#21 Demiurg#

Na Lokalnie nie ma możliwości zakończenia licytacji z odwołaniem ofert. Jeżeli Sprzedawca zakończy licytację przed czasem, to automatycznie wygrywa najwyższa oferta.
Jedyne rozwiązanie, które widzę w tej sytuacji, to:
Sprzedawca kończy licytację i kontaktuje się z Klientem, żeby wytłumaczyć mu sytuację . Jeżeli Klient nie zapłaci za przedmiot, to opłata nie zostanie naliczona 

oznacz moderatorów
Wars01
#7 Wielbiciel#

a jaki jest ustawiony w systemie termin, w ktorym wygrywający aukcję musi zapłacić za przedmiot - tak aby po tym terminie system anulował sprzedaż? Bo mam sytuację, że Klient  wpisał w kwocie aukcji kwotę o rząd wielkości więcej niż chciał, dzieki temu wygrał tą aukcję, no ale nie zapłaci i poprosił mnie o anulowanie.

W systemie po zakonczeniu aukcji nie widzę możliwości jej odwołania, a przeciez nie będę płacić prowizji za sprzedaż do której nie doszło.

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@Wars01  Ten termin to 5 dni na Allegro Lokalne i 7 dni na Allegro.  Ale  to wcale nie znaczy że po tym terminie system anuluje  automatycznie sprzedaż. Bo może być  na przykład  w ofercie odbiór osobisty i już  jest domniemanie że transakcja się odbyła mimo braku widocznej płatności.

Trzeba pisemnie prosić administrację o anulowanie opłaty, należy załączyć jako dowód mail  kupującego.  Jeśli odmówią, pisać odwołanie.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Wars01 to było na Allegro Lokalnie, gdzie nie ma prowizji, a opłata transakcyjna, którą pobieramy dopiero, gdy Kupujący zrealizuje płatność online lub wypełni formularz dostawy (w przypadku płatności za pobraniem lub przy odbiorze osobistym). Więc w tym wypadku ta opłata nie będzie naliczona.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@Anetalis13  Napisz do  sprzedawcy  że nie  kupisz mimo licytacji i  to  wszystko.  Odwołać się  tego nie da, ale jeśli  nawet  wygrasz  licytację  i nie zapłacisz  to  też  nie  będzie  żadnych problemów.

oznacz moderatorów
D1M5ON
#7 Wielbiciel#

@br. Czy napewno nie bedzie zadnych problemow na allegrolokalne?

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@D1M5ON   Nie będzie.  Jeszcze nie tak dawno  w regulaminie  Lokalne był zapis że umowa jest  zawarta  dopiero  w  momencie zapłaty za  towar.  Teraz  sprawdzałem i  cichaczem to zostało zmienione, ale  żeby  wyegzekwować zakup i zapłatę musiałby  sprzedający  skierować  sprawę  na drogę postępowania  sądowego.  Małe prawdopodobieństwo  skierowania sprawy do sądu i małe prawdopodobieństwo  wygrania   przez  sprzedającego,  zwłaszcza  że prawie każdą  transakcję w internecie  można obecnie odwołać  w ciągu 14 dni. 

Sprzedający może  umieścić  Cię najwyżej na czarnej liście  i więcej u niego nie kupisz na Allegro.  Bo na  Lokalne  czarna lista też nie działa.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Nie zostało zmienione.

5.2. Transakcje dokonane w ramach Ogłoszenia z opcją „Kup Teraz” są zawarte z momentem:

a) w przypadku zapłaty ceny za pośrednictwem metod płatności określonych w art. 5.7. zdanie drugie Regulaminu: uiszczenia ceny zakupu przez Kupującego; w przypadku niedokonania płatności przez 5 dni do dnia transakcji – z jakiejkolwiek przyczyny – Transakcja nie dochodzi do skutku.

5.3. Transakcje dokonane w ramach Ogłoszenia z licytacją są zawarte z momentem:

a) w przypadku zapłaty ceny za pośrednictwem metod określonych w art. 5.7. zdanie drugie Regulaminu: uiszczenia ceny zakupu przez Kupującego; w przypadku niedokonania płatności przez 5 dni od dnia transakcji – z jakiejkolwiek przyczyny – Transakcja nie dochodzi do skutku.

5.4. Niedokonanie płatności w określonych wyżej terminach przez Kupującego skutkuje rozwiązaniem umowy sprzedaży, która do upływu terminów wskazanych w art. 5.2. i 5.3. powyżej zostaje zawarta pod warunkiem.

 
oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

Tak tylko małe "ale"  i  chyba  właśnie  to  "ale" zapamiętałem

b) w przypadku zapłaty za pobraniem lub przy odbiorze: z momentem wypełnienia i zatwierdzenia formularza dostawy.

oznacz moderatorów
nugila
#9 Pomysłodawca#

Dlaczego na Allegrolokalnie obowiązują inne zasady niż na Allegro? Nie mogę odwołać oferty człowieka, który regularnie licytuje dla zabawy. Wygrywa aukcje i nie płaci.  Za drugim razem nawet jak zapłaci to mu niczego nie sprzedam. Do kogo pisać aby zmienić te przepisy?

 

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@nugila Sprawdzimy to konto, ale podaj mi proszę login tego kupującego. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
inkedhellcat
#7 Wielbiciel#

Zauważyłem że ostatnio to jest jakaś plaga, ludzie licytują a następnie brak kontaktu, brak wypełnienia formularza i zapłaty... Jasne, zglaszam to administracji tyle że co z tego skoro dostaję odpowiedź że jest to incydentalny przypadek po sprawdzeniu konta użytkownika. Ja za promowanie zapłacić musiałem, kolejny tydzień czekania czy ktoś zapłaci czy znowu nie... Według mnie Allegro powinno pobierać coś w rodzaju kary umownej powiedzmy w wysokości 30zł i dzielić się 10-15zł ze sprzedającym za takie manewry. Ludzie by się nauczyli czytać i zastanowili przed kliknięciem. 

oznacz moderatorów
VARS_SAVA
#7 Wielbiciel#

A co jeśli licytuję telefon a jest mało danych w opisie np czy jest brany na sieć albo na rat w sieci?

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Jak masz napisane stan jak na zdjęciach to reklamacja wad widocznych na zdjeciach nie uwzglednia. Co do zakupu towaru z ratami to umowa jest nie wazna skoro nie napisano w ofercie. Powinien podac nr imei sam bys sprawdzil czy tel nie jest operatora 

oznacz moderatorów
Barzy_TPI
#13 Ambasador#

@VARS_SAVA  Jeśli telefon miałby jakieś blokady (ratalne itp.) to wydaje mi się, że jest to wada prawna przedmiotu i można to reklamować (rękojmia), tak jak zatajoną wadę fizyczną. I jeśli sprzedający nie wspomniał o tym w opisie, to nie ma tu znaczenia nawet to, czy wyłączył rękojmię, ponieważ jest to wada zatajona.

oznacz moderatorów
VARS_SAVA
#7 Wielbiciel#

Dzięki wszystkim za wyjaśnienie.

oznacz moderatorów