anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Otrzymany przedmiot zepsuł się, po rozkręceniu okazało się że przedmiot był wadliwy.

Damian1985_2009
#7 Wielbiciel#

Witam. Zakupiłem niedawno zegar na licytacji allegro od Pana z Czernicy. Wszystko ładnie pięknie dopóki zegar nie stanął. Pan zaproponował abym zwrócił zegar no ale ja stwierdziłem że go zatrzymam. Jakież było moje zdziwienie jak go otworzyłem do środka. Stan tragedia. No ale jak już go zobaczyłem w środku no to zdaje sobie sprawę że nie mogę zwrócić. Generalnie chciałbym uczulic kupujących zegary na aukcjach z Czernicy. Wystawiający ma ładny opis... Ze wyprzedaje kolekcję wieloletnią a najzwyczajniej jest zwykłym handlarzem i to w dodatku sprzedającym szrot. 

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

komis-bell
#21 Demiurg#

 

@Damian1985_2009 Masz prawo do złożenia reklamacji na podstawie rękojmi jeśli zakupiony towar ma wady.
"Pan zaproponował abym zwrócił zegar no ale ja stwierdziłem że go zatrzymam."
Czyli jednak nie ma problemu 🙂

 

oznacz moderatorów

Damian1985_2009
#7 Wielbiciel#

Teoretycznie nie było dopóki go nie otworzyłem. Pan stwierdził że lubię grzebać i tyle. Ale spokojnie będzie uratowany. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

😁

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Damian1985_2009 Sprzedający odpowiada to co sprzedaje i jeśli ma się zastrzeżenia co do zakupionego towaru to powinno się złożyć reklamację. Sprzedający chciał przyjąć zwrot ale postanowiłeś mimo tego zegar sobie zatrzymać i do tego publicznie "obsmarować" sprzedającego.

Bo tak prawdę mówiąc jakie masz dowody na to, że sprzedający jest "handlarzem"? Może miał po prostu kolekcję "szrotów"? 🙂

oznacz moderatorów

Damian1985_2009
#7 Wielbiciel#

Rozmawiałem z Panem przez telefon

oznacz moderatorów

Damian1985_2009
#7 Wielbiciel#

A tak co do zwrotu ta faktycznie nie było problemu dopóki nie zobaczyłem co jest w środku, później Pan stwierdził że według niego wszystko jest w porządku i pozdrowił na koniec. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

szkoda czasu na polemikę z tobą, nie należało grzebać teraz nie chcesz reklamować a więc można przypuszczać że nie wszystko jest takie oczywiste jak tu przedstawiasz.😁

oznacz moderatorów

Damian1985_2009
#7 Wielbiciel#

Generalnie po otworzeniu czegoś do środka mamy już problem zdawałem sobie z tego sprawe bo tak jak mówię zegar zatrzymam u siebie ,ale jak inaczej możesz to ocenić czy coś jest dobre czy złe bez zobaczenia środka. Nie da się. 

Temat uważam za zamknięty ale tak jak napisałem potrzebne są oceny i komentarze na allegro lokalnie

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Załóż dyskusję i tam wszystko opisz, złóż reklamację z tytułu rękojmi, masz także pomoc Allegro w dyskusji: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

oznacz moderatorów

Damian1985_2009
#7 Wielbiciel#

Uratuje  ten zegar machnę ręką ale chciałbym aby można było wystawiać opinie

oznacz moderatorów

Damian1985_2009
#7 Wielbiciel#

IMG_20221208_162709.jpg

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Niczego mu nie wystawisz na AL nie ma systemu komentarzy, chcesz ostrzec innych składaj reklamację.

oznacz moderatorów

Damian1985_2009
#7 Wielbiciel#

Reklamacji nikt nie widzi. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ale sprzedajacy ma "problem" i widzi Allegro jak to robisz przez ich system.

oznacz moderatorów

Damian1985_2009
#7 Wielbiciel#

Tak jak mowie. Oceny i opinie są tu potrzebne

oznacz moderatorów

Damian1985_2009
#7 Wielbiciel#

A tak wyglądało serce zegara. Pan stwierdził że wszystko jest ok. On nie miał prawa działać dobrze. Podsumowując allegro lokalnie powinno mieć opcje dodawania ocen może wtedy rynek się zmieni

oznacz moderatorów