anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Rzetelność konta Allegro Lokalnie i dogadanie się poza Allegro, faktura - oszustwo?

xFeew
#7 Wielbiciel#

Witam,

Mam taki dylemat, że nie jestem pewny czy konto jest prawdziwe, czy to nie jest próba oszustwa/wyłudzenia w dość nietypowy sposób. Przekręt idealny?

Z autopsji zawsze weryfikuję sprzedającego żeby nie wkopać się na minę, tak też zrobiłem w tym przypadku:

Orientuję się, że do wystawienia czegokolwiek na sprzedaż trzeba mieć najpierw zweryfikowane konto - sprawdziłem po loginie w sieci czy są jakieś skargi lub wzmianki, nie ma nic. Konto też nie jest nowe bo ma kilku letni staż.

Wiem, że najlepiej kupować na Allegro i tylko przez kup teraz bo Allegro protect, jasne natomiast... dostałem ofertę kupna na fakturę (jednoosobowa działalność gospodarcza (sprzedający) -> osoba fizyczna (kupujący)), wiem, że prawo mnie tutaj chroni (Art. 43d oraz 43e) i mogę żądać zwrotu / odstąpienia. Sprawdziłem firmę w CEIDG, wszystko jest ok, fakturę dostałem mailem (adres mail też wygląda na prawidłowy) jako .pdf, nie jest to zlepek zdjęc czy coś w tym stylu. Wszystkie dane na fakturze się zgadzają, jedyna uwaga to to, że firma nie figuruje w rejestrze VAT ale wiem, że nie zawsze musi i nie ma nr konta bankowego podanego w CEIDG i danych kontaktowych.

Jest to w pewnym sensie zielone światło ale czy na pewno?

Jest to możliwe, że konto było założone na kogoś innego lub kradzione, a ta osoba się podszywa pod firmę i przedstawiciela oraz podsyła lewe faktury np. z podmienionym nr. konta bankowego?
Czy mogę liczyć na pomoc prawa jeżeli to oszustwo?

Czy administracja może w jakiś sposób sprawdzić raz jeszcze konto i interweniować jeżeli to przekręt? (sprawdzając liczbe zgłoszeń konta czy coś..)

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@xFeew Zakup poza Allegro jest niezgodny z naszymi zasadami. Jeśli zdecydujesz na to, nie uzyskasz żadnej pomocy w przypadku problemów transakcyjnych.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

xFeew
#7 Wielbiciel#

Tak, zdaje sobie z tego sprawę. Ale czy allegro może pomóc w jakiś sposób pomóc i zweryfikować czy konto należy do przedsiębiorcy czy jest to słup?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@xFeew Czy dobrze rozumiem, że mamy Ci pomóc w podjęciu decyzji o zakupie poza Allegro? Nie zrobimy tego.

Natomiast jeśli kupisz towar, składając u nas zamówienie, będziesz mógł skorzystać z Allegro Protect w przypadku problemów transakcyjnych.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@xFeew Twoja prośba o pomoc dotyczy sprzedaży poza Allegro, więc - co oczywiste - jej tu nie uzyskasz.  

Chcesz się czuć bezpiecznie? Kliknij KUP TERAZ. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Kup coś od tej firmy i wówczas będzie pomoc Allegro a jak kupiłeś poza ofertami Allegro to nikt tu Ci z Allegro nie pomoże- to prywatna firma.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@nat_not dlaczego jest niezgodny? Przecież na allegro lokalnie jest możliwość wystawienia ogłoszenia bez opcji kup teraz i nie jest nigdzie napisane, że aby sfinalizować transakcję trzeba dodać opcję kup teraz. Nawet opisujecie takie ogłoszenia jako: "Sprzedaż bez gwarancji Allegro Protect", czyli można powiedzieć, że na zakup poza allegro (bez gwarancji Allegro Protect) wyrażacie zgodę.

oznacz moderatorów

xFeew
#7 Wielbiciel#

Ewentualnie jest tu może ktoś kto był w podobnej sytuacji? 

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@xFeew prawdopodobnie jest to oszustwo. Oszuści w taki sposób działają - aby się uwiarygodnić wysyłają lewe faktury z danymi firmy z internetu. Często jest to firma, do której nie ma w internecie namiarów t.j. telefon. Jeśli jest to zadzwoń i zweryfikuj 🙂 To, że sprzedawca nie chce przeprowadzić transakcji przez allegro (kup teraz) też powinno być dla Ciebie ostrzeżeniem. Konto pewnie jest skradzione.

oznacz moderatorów

xFeew
#7 Wielbiciel#

Dokładnie tak jest jak mówisz, zgłosiłem to do Allegro żeby zweryfikowali konto i zadziałali jakoś. Niestety konto i oferta ciągle jest aktywna.. no cóż. 

oznacz moderatorów