anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

sprzedający proponuje zakupy poza Allegro, gdzie mogę to zgłosić?

fragtour
#10 Popularyzator#

Witam, jak w tytule sam jak dziecko dałem się oszukać na Allegro lokalnie, proceder wyglądał następująco

Chciałem kupić przedmiot na Allegro lokalnie znalazłem ofertę, aukcja ustawiona jako zaproponuj ceną, więc zaproponowałem, sprzedający ją zakaceptował podał dane do wysyłki numer konta imię nazwisko oraz kazał wpisać numer aukcji w tytule przelewu co również uśpiło moją czujność , a ja się dałem w to wciągnąć i przelew wysłałem....kontakt się urwał

Stworzyłem temat "Uwaga oszust [edycja] zgłosiły się już 2 osoby również poszkodowane przez tą osobę

Proszę powstrzymać się od komentarzy, typu "po co wysyłałeś bez opcji kup teraz itd.." tak wiem sam sobie jestem winy, Pytanie jest czy ktoś ma doświadczenia w tego typu przypadkach co ew można zrobić z góry dziękuję za odpowiedź 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@fragtour Dzięki za zgłoszenie. Zablokowaliśmy to konto. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

fragtour
#10 Popularyzator#

To wiem bo zgłosiłem to wam, jednak mam kontakt z kilkoma osobami które też zostały oszukane w ten sam sposób, może podejmiecie jakieś większe działania, zablokujecie wszelkie powiązane konta, lub przyszłe tworzone znowu do oszustw

oznacz moderatorów

fragtour
#10 Popularyzator#

Napisały do mnie już 3 osoby poszkodowane, czy Allegro ma zamiar coś z tym zrobić ? a zapewne będzie ich o wiele więcej 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@fragtour  allegro może tylko zablokować konto

Wy jako poszkodowani możecie zgłosić sprawe na policje. 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@fragtour Wy jako poszkodowani zgłoście to jak najszybciej na policję ,taki gość może jeszcze ciągle działać na innych kontach lub innych portalach .

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@fragtour, możesz zarekomendować zgłoszenie tych spraw na phishing@allegro.pl. Na ich podstawie podejmiemy odpowiednie działania.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

fragtour
#10 Popularyzator#

Na dziś jest już 7 osób oszukanych, 2 osoby z nich mają dowody zgłoszenia oszustwa już w dniu 19.11.2021 i do 23.11.2021 nikt nie podjął żadnych działań z waszej strony! przez kolejne 4 dni dałem się oszukać ja i pozostałe póki co 3 osoby, a podejrzewam że to dopiero początek, kwoty od 200 do 500zł na jakie oszukał tylko w kilka dni 7 osób

oznacz moderatorów