anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca nie odpisuje na wiadomości

Kornel3245
#8 Zapaleniec#

Witam, sytuacja jest taka. Zakupiłem używaną karte graficzną na allegro lokalnie. Sprzedawca wysłał paczke inpostem która jest już przyjęta w oddziale. Natomiast nie wysłał czegoś ważnego czyli dowodu zakupu od niej. W opisie pisało że karta jest na gwarancja, w wiadomosci prywatnej napisał że wyśle dowód zakupu na email, natomiast tego nie zrobił. Sprzedawca odpisywał cały czas że "dziś wyśle" itd. Pisze tak już od 3 dni. Czy allegro protect chroni Mnie przed tym. Opis sie nie zgadza z tym co zakupiłem, bez dowodu zakupu nie ma gwarancji. Nawet nie wiem czy w paczce przyjdzie to czego oczekuje bo już starciłem dużo zaufania do tego sprzedawcy. 

Dodam że oczywiście kupowałem przez opcję "kup teraz"

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28

kostas11
#21 Demiurg#

@Kornel3245 a może jest w paczce dowód zakupu, a tak w ogóle o co się martwisz, reklamować będziesz sprzedawcy on odpowiada za poprawne działanie produktu przez 2 lata 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Kornel3245
#8 Zapaleniec#

Martwię sie o to że miał wysłać na email, a nie wysłał. Dodatkowo nie odpowiada przez 2 lata chyba, dlatego że jest to prywatny sprzedawca i zakupiłem to na allegro lokalnie, a tam nie ma chyba nie odpowiada za działanie tej karty przez 2 lata. Chyba że czegos nie wiem

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Jak nie wyłączył rękojmi w aukcji to owszem odpowiada. Tyle, że to 2 lata to trochę naciągane. W drugim roku to na kupującym ciąży obowiązek udowodnienia, że wada była w momencie zakupu.... 

oznacz moderatorów

Kornel3245
#8 Zapaleniec#

Nigdzie nie było mowy o żadnym wyłączeniu rękojmi, z Sprzedawcą większość pisałem na popularnym portalu aukcyjnym zaczynającym się na literę O, ponieważ tam znalazłem ofertę. Poprosiłem go aby wystawił ofertę na allegro. Na początku pisał że dlaczego na allegro, po co tam i mówił że nie ma konta i w ogole. Natomiast potem się zgodził i wystawił na allegro. Ani na na tym portalu Ani na allegro nigdzie nie pisało o wyłączeniu rękojmi

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Nie wyłączył to obowiązuje.

oznacz moderatorów

Kornel3245
#8 Zapaleniec#

Tylko temat się bardziej rozchodzi o to, że sprzedawca miał mi wysłać dowód zakupu potrzebny do gwarancji na x komie. Natomiast nie odczytuje wiadomości, i nie odpisuje na nie. I w tym wypadku według mnie dostaje zamówienie nie kompletne tak jak miało być.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Kornel3245 może masz w paczce, poczekaj jak dojdzie i w razie co wróć do nas 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Kornel3245
#8 Zapaleniec#

Tak jak mówiłem sam sprzedawca pisał że emailem go wyślę. Ale zrobię tak jak mówiłeś poczekam aż przyjdzie, wyjmę kartę z pudełka przetestuje w komputerze i sprawdzę czy nie jest uszkodzona, potem będzie trzeba rozwiązać sytuacje z tym dowodem zakupu.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Kornel3245 Sytuacja jest taką, gwarancji udziela gwarant i może to być sprzedajacy jak i producent. Od prywatnego sprzedającego masz rękojmie i jak jej nie wyłączył to masz 2lata ale w zasadzie to 1 rok bo później musisz to ty udowodnić że produkt miał ukrytą wadę w czasie zakupu. Oczywiście że masz prawo do reklamacji z tytułu niezgodności z opisem jak w ofercie jest że jest gwarancja a jej nie wyśle, musisz wówczas zacząć od otwarcia dyskusji, tam masz pomoc Allegro: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

oznacz moderatorów

Kornel3245
#8 Zapaleniec#

Dobrze tak zrobię, jeśli dziś i jutro nie wyśle gwarancji (co mówił że tak wyśle, ale nie wysłał). To napisze do pomocy allegro.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jakby chcial to by ją już wysłał ale to Moje zdanie, możesz poczekać a możesz już otworzyć dyskusję, nic nikomu nie grozi jak zostanie pozytywnie rozwiązana.

oznacz moderatorów

Kornel3245
#8 Zapaleniec#

mógłbyś wysłać link też do pomocy ale na allegro lokalnie, bo to co wysłałeś to jest z zwykłego allegro. Ponieważ nie ma tam mojego zakupu

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Kornel3245
#8 Zapaleniec#

dzięki ale dalej tam nie ma mojego zamówienia, może musze poszukać po numerach zamówień

oznacz moderatorów

Kornel3245
#8 Zapaleniec#

dobra mam, dziękuje. Napisałem już do allegro ale nie wiem czy się nie pośpieszyłem, dzisiaj pisał że wyślę na maila, chociaż nie wiem czy już mi się chce w to wierzyć bo słyszę to od 3 dni.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To zamkniesz dyskusję, nie ma co się tym martwić.

oznacz moderatorów

Kornel3245
#8 Zapaleniec#

O kurde przypadkowo zamknąłem dyskusje. Mogę ją otworzyć ponownie?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Oj  namieszałeś, nie otworzysz ale może pomóc moderacja: @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów