anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca z allegro lokalnie nie wysłał towaru

adamos_22
#7 Wielbiciel#

sprzedawca na allegro local nie wysłał towaru i mnie ignoruje. Jak długo może potrwać, zanim zespół Allegro wkroczy i wymusi zwrot pieniędzy? Dyskusja jest otwarta.
jak wyglada procedura zwrotu przeslanych pieniedzy kupujacemu poprzez platnosc poprzez allegro ?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Wszystkie dane masz w regulaminie allegro ,poczytaj a znajdziesz potrzebne materiały.

 

ł

oznacz moderatorów

adamos_22
#7 Wielbiciel#

Dziekuje za odpowiedź, rozumiem ze mówim ytutaj o procedurze allegro protect ?
allegro oraz allegro lokalnie jets traktowane tymi samymi procedurami ?
rozumiem że allegro przetrzymuje pieniądze dla sprzedającego do moemntu wysyłki, odbioru przedmiotu przez kupującego.

nie zdarzylo mnie sie to wczesniej od ponad 18 lat...a wylicytowany przedmiot kosztował 2700 zł

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@adamos_22 Nie, allegro nie przetrzymuje pieniędzy - sprzedający może je wypłacić od razu.
Kontynuuj dyskusję i tam poproś o pomoc pracownika Allegro - zostaniesz pokierowany co i jak trzeba zrobić aby uzyskać zwrot.

oznacz moderatorów

adamos_22
#7 Wielbiciel#

to jak w takim przypadku mam odzyskać przelane pieniądze ?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Tak jak napisałem - kontynuuj dyskusję i poproś w niej o pomoc pracownika Allegro.
W przypadku braku odpowiedzi od sprzedającego zostanie Ci udostępniona możliwość złożenia wniosku do Allegro Protect.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@adamos_22 Zaczynasz od otwarcia dyskusji, tu sprzedający ma 24godz. na odpowiedź, później możesz poprosić Allegro o pomoc:https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE normalnie to wniosek o rekompensatę pokaże się po 14dniach ale Allegro może go przyspieszyć:https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/allegro-protect/warunki-skorzystania-z-allegro-protect-qzdAg...

oznacz moderatorów

adamos_22
#7 Wielbiciel#

rozumiem ze wniosek o rekompensate doprowadzi do zwrotu pełnej kwoty ? to w przypadku gdy sprzedajacy moze wyplacic pieniadze od razu - to jak allegro odzyska środki ?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@adamos_22 Tak, odzyskasz pełną kwotę.
Jak allegro odzyska środki to już nie nasz problem 🙂

oznacz moderatorów

adamos_22
#7 Wielbiciel#

dziekuje za odpowiedz, faktycznie jest to poprawiające moje cisnienie krwi.
nie zmienia to faktu że interesujące jest jak allegro odzyskuje pieniądze w przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku zwrotu naleznosci poprzez allegro protect.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@adamos_22 doliczą mu te kwotę do rachunku i jak nie zapłaci to ją ściągną tak jak się sciaga inne wierzytelności..  chyba, że ktoś ma lewe dane z kontem bankowym na słupa, wtedy nie ściągną, ich ryzyko.

oznacz moderatorów