anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Umowa sprzedający kupujący

hapybe
#7 Wielbiciel#

Witajcie. Mam pytanie. Kupiłem przedmiot przez Allegro lokalnie wygrywając licytację którą sprzedający zakończył wcześniej. Poinformował że on nie ma już przedmiotu który wylicytowałem i oddał mi pieniądze. Natomiast sprawa jest taka że ja nie jestem zainteresowany zwrotem pieniędzy tylko towarem który wylicytowałem. Jak można rozwiązać taką sprawę? Chore jest to że Allegro lokalnie pozwala oddawać sprzedawcy pieniądze bez konsultacji z kupującym czy jest on zainteresowany taka formą zakończenia licytacji. W ten sposób można do woli wystawiać przedmiot a sprzedający może anulować transakcje bo kwota licytacji mu nie odpowiada. Co można w tej sytuacji zrobić? Nie widzę w regulaminie wpisu w którym dopuszcza on anulowanie licytacji przez sprzedającego. 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

LEW433
#21 Demiurg#

@hapybe W każdej sytuacji jak Ci sprzedający zwróci to Allegro nic nie zrobi> nie ma jak, możesz tylko domagać się wydania przedmiotu sądownie.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@hapybe tak , allegro pozwala również licytować kupującym bez obowiązku zapłaty blokując tym samym towar sprzedawcy aż na miesiąc .

oznacz moderatorów

hapybe
#7 Wielbiciel#

Na zapłatę miałem 5 dni.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Możesz domagać się realizacji zawartej umowy na drodze sądowej. 

oznacz moderatorów