anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zwrot allegro lokalnie

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:98732849
#4 Eksplorator#

Witam, czy jest możliwość zwrotu przedmiotu po przypadkowym zakupieniu go na allegro lokalnie? co jak mnie oszuka osoba na allegro lokalnie, czy da się wtedy odzyskać pieniądze? Zakupiłem coś za 1900 zł ale jednak po chwili pomyślałęm że nie jest mi ten przedmiot potrzebny na teraz i jednak chciałbym odzyskać pieniądze ale nigdzie nie widze takiej opcji...

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17
JasZlotoDiax
#9 Pomysłodawca#

Nie ma takich normalnych zwrotów, chyba że sprzedawca się zgodzi, gdyż nie musi przyjmować zwrotu. Napisz do sprzedawcy.

oznacz moderatorów
Client:98732849
#4 Eksplorator#

czyli jeżeli ktoś mi wyśle cegłe to już nie odzyskam moich pieniędzy?

oznacz moderatorów
Monika__L
#15 Entuzjasta#

Wcześnie się nad tym zastanawiasz 🙂

odzyskasz. Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy 🙂

oznacz moderatorów
JasZlotoDiax
#9 Pomysłodawca#

Odzyskasz za pomocą Allegro Protect.

oznacz moderatorów
Monika__L
#15 Entuzjasta#

bo na AL nie ma zwrotów. Musisz prosić sprzedającego o zgodę. Powodzenia

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

co jak mnie oszuka osoba na allegro lokalnie, czy da się wtedy odzyskać pieniądze wtedy zakładasz dyskusję i składasz reklamację, zwrot jest tylko możliwy za zgodą prywatnego sprzedającego, w większości da się odzyskać ale 100% nie ma.

oznacz moderatorów
Client:98732849
#4 Eksplorator#

czyli najlepiej wogóle nie kupować na allegro lokalnie :// ehh

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Ryzyko tam jest większe bo prawie sami prywatni sprzedawcy wystawiają ale można znaleźć i takich co zwroty przyjmują i paragony drukują . Zanim coś się kupi lepiej trochę "prześwietlić" danego wystawiającego (jak długo jest na portalu).

oznacz moderatorów
pecela
#16 Inspirator#

Problemem jest też polityka Allegro. Konto firma nie mogą mieć osoby prowadzące działalność nierejestrowaną, nawet jak mają NIP, czy wystawiają paragony (w przypadku niektórych branż jest to obowiązkowe).

oznacz moderatorów
Monika__L
#15 Entuzjasta#

To nieprawda

mówię w imieniu swoim 🙂

22 lata na Allegro 🙂

 

oznacz moderatorów
Client:98732849
#4 Eksplorator#

może inaczej myślicie że to jest legitne, gość wyśle przedmiot?

https://allegrolokalnie.pl/oferta/sony-playstation-5-776

oznacz moderatorów
Monika__L
#15 Entuzjasta#

A skąd pomysł że nie?

oznacz moderatorów
Monika__L
#15 Entuzjasta#

I uprzedzając następne pytanie- ma 7 dni 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Client:98732849 Jak nie masz pewności i masz wątpliwości nie kupuj, szanse na odzyskanie są zawsze ale nigdy nie są łatwe i nie są gwarantowane.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Client:98732849 sprzedawca ma 7dni na wyslanie ci paczki z towarem i przyslanie nr lostu przewozowego do sledzenia. W momencie wydania przez niego paczki przewoznikowi ryzyko uszkodzenia lub utraty zawartosci przechodzi na ciebie. Reklamacje na uszkodzenie lub utrate paczki skladasz sam do przewoznika.

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@Client:98732849  Teoretycznie  zwrot ci nie przysługuje, ale przecież ani wczoraj, ani dziś nie wysłał,  gdyby wysłał miałbyś wiadomość. 

Więc pisz do sprzedającego że chcesz zrezygnować,  użyj słów magicznych, pisz najlepiej na Allegrowym "czacie" 

Dopóki sprzedający nie  wysłał masz szansę go przekonać

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Świeto i długi weekend to i nie wysłał ma jeszcze czas 🙂

oznacz moderatorów