anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ostrzeżenie: cicha podwyżka prowizji o ponad 100%

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

Jak koleżanki i koledzy wiedzą, do niedawna obowiązywała preferencyjna prowizja w numizmatycznych licytacjach od 1 zł, wynosząca 6 %. Zrozumiałe, że miało to zachęcić sprzedających do wystawiania klasycznych licytacji, w których sprzedaż wynosi praktycznie 100%. W tym czasie w ofertach "kup teraz" oraz licytacjach w działach innych niż "Numizmatyka" (np. pieniądz papierowy) prowizja wynosiła 9% netto, czyli 11,07 % brutto. Od wczoraj Allegro wprowadziło "uproszczenie" cennika, polegające na zrównaniu opłaty w licytacjach i "kup teraz", niezależnie od działu "Kolekcji". Przy okazji (co raczej nie było zapowiadane), prowizja wzrosła z 9 do 10 % netto (12,3%), co w sumie daje podwyżkę prowizji w licytacjach o ponad 100%

Zapewne i tak obecny dział Numizmatyka czyta jeszcze mniej osób, niż niemal codzienne komunikaty Allegro o zmianach, ale może ktoś zostanie ostrzeżony, zanim się zdziwi widząc w billingu opłatę ponad dwa razy wyższą niż do tej pory.

pozdrawiam

Tomasz

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

pinsplash
#21 Demiurg#

@TomBanknoter ale to niestety nie od dzisiaj wiadomo że chcą się pozbyć kolekcji - to nie pasuje do ich modelu biznesowego. Również dlatego iż tutaj nie mam dużych misiów o obrotach miesięcznych w setkach tysięcy. A chcą aby tylko tacy im zostali. Dobrze wiesz że są inne portale .... Ostatnio rozmawiam ze sprzedającym na jednej z giełd i przedstawił mi taką kalkulację ( mniej więcej dokładnie nie pamiętam cyfr): zakup na giełdzie X, u mnie w sklepie internetowym X+10%, na Allegro X+25%. To teraz to ostanie to bedzie X+50%😂

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@TomBanknoter @pinsplash nie znamy ich statystyk więc ciężko powiedzieć, ile i czego się sprzedaję. Więc może liczą że sprzedawcy nie uciekną bo niby gdzie, drobnicy nie ma gdzie wystawić na licytację 😞 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@kostas11 A znasz powiedzenie "chytry dwa razy traci" ?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@TomBanknoter oni tam dobrze widzą co robią, wszystko jest zaplanowanie przecież by nie szkodzili własnej firmie 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@kostas11 @TomBanknoter Kostas - a ja powiem tak. W pewnej branży duży koncern, niemal z dnia na dzień zlikwidował produkcję grupy asortymentowej. Potem jakiś wysoki rangą menadżer tłumaczył że to raptem kilkanaście milionów dolarów zysku w skali roku. Wolą się skoncentrować na innych grupach. Nikt nie mówi, że na tym tracą w Allegro - ale pewnie z obrotu dobrami konsumpcyjnymi mają więcej...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@pinsplash ależ oczywiście że stawiają na inne kategorie i je rozwijają 🙂 po co im mali pieniacze z forum 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów