anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

"święty kupujący"?

papcio1951
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry

Ja rozumie temat ochrona kupujących a jaki jest temat ochrona sprzedających. Jest taki temat bo ja do tej pory jak zacząłem sprzedawać na Allegro Lokalnie to nie odczuwam tematu ochrona sprzedających. Tylko dla mnie jest temat "świętych kupujących". Czy ktoś z obsługi Allegro choć przez chwilę zastanowił się czy np. ten przedmiot który reklamuję kupujący jest rzeczywiście tym przedmiotem który reklamuje. Ja jako sprzedający nie mam żadnej pewności o rzetelności przedstawionego przedmiotu. Taki kupujący pomyślał tak "trochę się pomęczę i będę miał za darmo przedmiot bo dostanę od Allegro odszkodowanie. Postaniowiłem poruszyć ten temat jak otrzymałem kolejną reklamację która twierdzi że to nie ten przedmiot i dodatkowo upomina się o przedmiot który nie został opłacony. Czy to nie jest próba kolejnego wyłudzenia?. Proszę o nbaprawdę głęboką analize poruszonych przeze mnie tematów.

papcio1951

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

ALL-DA
#13 Ambasador#

@papcio1951 
może moderatorzy się wypowiedzą @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

papcio1951
#9 Pomysłodawca#

cierpliwie czekam

papcio1951

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Na co czekasz, cierpliwie?

oznacz moderatorów

papcio1951
#9 Pomysłodawca#

na odpowiedź "święty kupujący"?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

standard ostatnio należy zgłosić na policję próbę oszustwa i w dyskusji wkleić notatkę z przyjęcia zgłoszenia na policji wtedy się kupującemu i allegro stos pod zadem odpali

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@papcio1951 rozumiem, że chodzi o dyskusję o numerze 04c364c9-560d-4c87-9d0f-d49fbd2a601b tak jak napisaliśmy w dyskusji prosimy Cię o wydanie decyzji reklamacyjnej i odniesienie do niezgodności wskazanej przez kupującego. 
Wyjaśniliśmy też, że odebranie przesyłki z reklamowaną monetą nie jest równoznaczne z uznaniem reklamacji za zasadną. Nie zakładałabym, że osoba, która zgłosiła reklamację ma na celu wyłudzenie czegokolwiek, natomiast sprzedający (również osoba prywatna) ma obowiązek rozpatrzyć reklamację i o to zostałeś poproszony. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

papcio1951
#9 Pomysłodawca#

Jeszcze raz piszę że nie uznaje tej reklamacji gdyż ja dostarczyłem właśiwą monete i nie zgadzam się na zwrot monety na mój adres 

papcio1951

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@papcio1951 ale po co ty to tu piszesz jak masz to w dyskusji napisać a reklamację możesz ocenić na podstawie zdjęć. Napisz reklamację odrzucam na podstawie dokumentacji zdjeciowej ponieważ reklamowany towar nie jest tym ktorego dotyczy umowa sprzedazy pomiedzy stronami 

oznacz moderatorów

Client:109808341
#12 Orędownik#

@papcio1951    ale nikogo nie interesuja twoje wizje. jesli kupujacy w ramach reklamacji chce odeslac  przedmiot to ma takie prawo.

 

oznacz moderatorów

ALL-DA
#13 Ambasador#

@papcio1951  napisał(a):

Jeszcze raz piszę że nie uznaje tej reklamacji gdyż ja dostarczyłem właśiwą monete i nie zgadzam się na zwrot monety na mój adres 

papcio1951


@papcio1951 

Domyślam się że chodzi Tobie o odesłanie w ramach odstąpienia, tu oczywiście jako prywatny sprzedawca możesz odmówić przyjęcia odstąpienia.

Gdyby chciał odesłać do monetę do weryfikacji reklamacji to nie wiem czy możesz odmówić odesłania (do sprawdzenia), 
Jeśli odeśle weryfikujesz zapewne podtrzymujesz decyzję i w takim wypadku kupujący musi odebrać na swój koszt monetę.
Jego decyzja czy decyduje się na taka opcję.
Pamiętaj by pierwszą odpowiedź na reklamację udzielić w ciągu 14 dni.

 

Odpisuj w dyskusji precyzyjnie bo mogą próbować się przyczepić że odmawiasz prawidłowego rozpatrzenia reklamacji itd.

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ale ma prawo rozpatrzyć reklamację bez odesłania przez kupującego!

oznacz moderatorów

ALL-DA
#13 Ambasador#

Widzę że @la_nika  napisała o złożonej reklamacji.

Zatem pamiętaj by rozpatrzyć reklamację w ustawowych terminach 14 dni.
Nie musisz zgadzać się z reklamującym, decyzja i ocena należy do Ciebie ale odpowiedzieć w terminie masz obowiązek.

W innym wypadku allegro wkroczy i możesz mieć problemy.


Powodzenia @papcio1951 

 

oznacz moderatorów

PawelHkrk
#11 Animator#

Ogólnie jest tak jak Pan napisał. Kupujący dostanie monetę + pieniądze. Pan dostanie kłopoty.

Jeśli Pan nie wyłączył rękojmi, jest Pan zobowiązany przez KC rozpatrzyć reklamację. Może Pan jej nie uznać - wystarczy napisać o tej decyzji w dyskusji. Zatem kupujący zgłosi na POK/AP, a Pan może dostać ograniczenie konta + obciążenie kosztów rekompensaty z POK. Wtedy Pan może zgłosicz to do ponownego rozpatrzenia sytuacji.

oznacz moderatorów