anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Witam, chcę zwrócić uwagę na podejrzaną działalność sprzedającego cdp_2022. Pod jakim adresem?

ama_r
#8 Zapaleniec#

Chciałbym, aby Allegro podjęło działania w celu wyeliminowania nieuczciwych praktyk (prób oszustwa).  cdp_2022 sprzedający monety na Allegro Lokalnie  w kategoriach przeznaczonych dla sprzedaży monet oryginalnych wystawia kopie lub reprodukcje (prawdopodobnie z **piiip**s). Na dodatek w opisie nie informuje że oferuje kopie. Dla początkujących kolekcjonerów i osób o mniejszej wiedzy numizmatycznej (np. kupujących prezent dla kolekcjonera) aukcje nie wzbudzają podejrzeń. Niektóre aukcje monet nieco rzadszych od popularnych mogą również nie wzbudzić podejrzeń nawet doświadczonych,  bowiem ich wartość, w większości, nie przekracza stu złotych i czujność kupującego może być osłabiona. Dopiero wiedza o oferowanej monecie (jej parametry, wielkość emisji) w połączeniu z wnikliwą analizą całej aukcji tj.  kategorii wystawienia, zdjęć i opisu sprawia że, pojawiają się  wątpliwości. Dokładny opis kilku przykładów (w tym trzech przypadków w których sprzedający na pytanie kupującego potwierdził oryginalność monet)  podam po uzyskaniu kontaktu. Proszę o adres.

pozdrawiam

oznacz moderatorów
32 ODPOWIEDZI 32

szymon921
#7 Wielbiciel#

Dzięki za zwrócenie uwagi. Wczoraj przez chwilę licytowałem tę monetę :https://allegrolokalnie.pl/oferta/standing-liberty-quarter-dollar-1925-14-dolara?utm_source=notifica...

Po dłuższej chwili przyglądania się słabej jakości zdjęciom, doszedłem do wniosku że jest to chińska podróbka monety. Dlaczego ? W 1925 roku zmieniono lekko wzór monety. Postument daty od 1925 był już wklęsły.Chodziło o to, żeby data nie wycierała się tak szybko. Chińczycy nie przejmują się takimi szczegółami i wszystkie roczniki podrabiają z tym samym postumentem daty. Do tego, jeśli poszukamy na chińskich portalach, można znaleźć monety z patyną w identycznych miejscach.

oznacz moderatorów

ama_r
#8 Zapaleniec#

Witam, na szczęście uchroniłeś się przed  oszustwem. Inni jednak dali się złapać. Zastanawiam się w jaki sposób nagłośnić oszukańcze metody [edycja], aby ostrzec przed nim kupujących. Wg  mnie powinno się tym zainteresować Allegro. I nie jest do tego potrzebna wielka wiedza numizmatyczna. Wystarczyło wykorzystać informacje które przekazałem miesiąc temu, ewentualnie zwrócić się do mnie o inne zasygnalizowane nieprawidłowości. Wynika z nich jednoznacznie że:

- sprzedający wystawia oferty w kategorii przeznaczonej dla monet oryginalnych, (bardzo rzadko  w kategorii KOPIE I REPRODUKCJE, co oznacza że jest świadomy co robi)

- rzadko spotykane w obiegu monety pojawiają się w kolejnych aukcjach w kilkudniowych odstępach

- bardzo często licytacje kończą się na kwocie kilkanaście złotych,

Z powyższego wynika że, sprzedający wystawia kilka szt oryginalnych rzadkich monet i sprzedaje je za drobny ułamek wartości, tracąc na transakcjach po kilkaset (dolary z mennicy CC, osiemnastowieczne ecu), kilkanaście tysięcy (scudo) złotych. Więcej przykładów ? Myślę że jest ich kilkadziesiąt. Kilka, od ręki, mogę przesłać. Przynudzam? przepraszam. A może naprawdę za grosze sprzedaje oryginały? może ma taką fantazję? w końcu to jego pieniądze.

oznacz moderatorów

Amfistory
#8 Zapaleniec#

Dziś o drugiej w nocy wygrałem licytację u tego użytkownika i po dłuższych przemyśleniach nabrałem wątpliwości, co do oryginalności tych monet. Wystarczyło przejrzeć listę ofert, aby zobaczyć monety warte ponad tysiąc PLN oferowane w licytacji "za grosze". Nabrałem podejrzeń tym bardziej, że licytacja zakończyła się przed godziną trzecią w nocy, a sprzedający zdążył prawie natychmiast odpisać na pytanie, czy to dokładnie ta moneta prezentowana jest na zdjęciu. Rozmawiałem dzisiaj nawet z Allegro w kwestii  ochrony, która mnie obejmuje, gdyby zakupiona moneta okazała się falsyfikatem. Oczywiście potwierdzono, że obejmuje mnie ochrona, ale dopiero, gdy zapłacę za monetę. Ja jednak tego nie zapłaciłem, więc proponuję tej osobie, która kupiła tego 1 rubla z 1912 roku zgłoszenie sprawy na Policję i Allegro, gdyż produkt nieoryginalny, tzw. podróbka, nie ma prawa znajdować się w obiegu. Po rozmowie z Konsultantem Allegro dowiedziałem się, że Allegro udostępni wszelkie informacje związane z tym sprzedającym.

oznacz moderatorów

madzia262610
#8 Zapaleniec#

Mam pytanie. Jeśli ktoś wystawia monety poraz pierwszy i nie wie w jakiej kategorii je wystawić i wystawił w kategorii gdzie mają niby być oryginały bo nie wiedział że tam powinny być same oryginały ale pisze jasno że się nie zna bo monety dostał. Kupujący je kupił a potem chce zrobić zwrot bo okazały się kopią mimio że zdjęcia przed kupnem oglądał a były wyraźne. Oskarża też o próbę przestępstwa mimio że wiedział że osoba sprzedająca nie wie czy są to kopie czy oryginały i nie dawała też żadnego potwierdzenia że to oryginał bo nie wiedziała. To co w takiej sytuacji zrobić?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@madzia262610 przykro mi, ale niewiedza nie ma tutaj znaczenia. W takiej sytuacji ta osoba powinna zwrócić wpłatę kupującemu i wystawić oferty w prawidłowej kategorii. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ama_r
#8 Zapaleniec#

Witam, 8 stycznia br. prosiłem ALLEGRO o zainteresowanie się ofertami sprzedającego cdp_2022. Opisałem przypadki:

- manipulowania opisem oferowanych monet

- nieprawdziwej informacji o oryginalności monet

- wielokrotnego wystawiania rzadkich monet w kategorii oryginałów 

- interesujących wyników licytacji (wielokrotnie wynik licytacji to ułamek wartości oryginalnej monety) 

Od stycznia kilku kupujących potwierdziło moje podejrzenia (można to sprawdzić powyżej).

Następnego dnia (9 stycznia) dostałem od Pani informację że, moje zgłoszenie zostało przekazane do wyjaśnienia. Do dnia dzisiejszego nie dostałem żadnej odpowiedzi, a minęło ponad cztery miesiące. Nie w tym jednak problem. Problem w tym że, sprzedający w dalszym ciągu działa nieuczciwie. Ten stan wzbudza podejrzenie że, ALLEGRO nie podjęło  żadnych prób wyjaśnienia zarzutów. Może moje zarzuty wymagają dogłębnego uzasadnienia? Jeżeli tak proszę o kontakt. 

pozdrawiam

 

 

oznacz moderatorów

madzia262610
#8 Zapaleniec#

Ok. A jak to jest ze zwrotem monet od kupującego? Najpierw kupujący ma je wysłać czy najpierw sprzedający ma wysłać pieniądze? I ma to zrobić za pośrednictwem Allegro czy jakoś inaczej?

oznacz moderatorów

madzia262610
#8 Zapaleniec#

I jeszcze jak to się ma do regulaminu że osoba prywatna nie musi przyjmować zwrotu? Super że jest ochrona kupujących ale nie ma jako tako ochrony sprzedających.

oznacz moderatorów

mikekaz
#1 Nowicjusz#
 
 

Kupiłem niestety od tego Pana 2 monety 10 i 50 franków Hecules. Parametry tj. grubość średnica i waga w aukcji podane były jak w oryginale lecz niestety w rzeczywistości są inne wiec monetki nie sa oryginalne tylko fejki... co z tym moge zrobić ? Napisałem do sprzedawcy ale jak na razie odpowiedzi brak.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jak nie wiesz co wystawiasz to najpierw udaj się do kogoś biegłego w temacie celem sprawdzenia oryginalności . Wystawianie lewych produktów jako oryginały jest zabronione a niewiedza nie jest wytłumaczeniem zwalniającym z odpowiedzialności.

oznacz moderatorów

madzia262610
#8 Zapaleniec#

Nie były wystawione jako oryginały tylko w złej kategorii. Nie było nic napisane że to oryginał tylko że nie wiem co to za monety. Dlatego pytam.

oznacz moderatorów

mikekaz
#1 Nowicjusz#

Kupiłem niestety od tego Pana 2 monety 10 i 50 franków Hecules. Parametry tj. grubość średnica i waga w aukcji podane były jak w oryginale lecz niestety w rzeczywistości są inne wiec monetki nie sa oryginalne tylko fejki... co z tym moge zrobić ? Napisałem do sprzedawcy ale jak na razie odpowiedzi brak.

oznacz moderatorów

Client:98890458
#8 Zapaleniec#

Tak ten gosciu sprzedaje falsy. Zgłosiłem go na [edycja] i w momencie  gdy wczesniej monete sprzedawał rzekomo jako oryginał po moim zgłoszeniu zostało już dopisane kopia. Jest to znane konto także wśród grup na fb jako falsiarz. Problem z nim jest taki że oprócz falsów potrafi sprzedawać oryginały celowo motając które jest które.

oznacz moderatorów