anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kiedy dostanę pieniądze za sprzedaż?

hawk253
#1 Nowicjusz#

Od razu zaznaczę, że jest to moja pierwsza sprzedaż. Dostałem powiadomienie z Allegro Lokalnie, że kupujący dokonał zakupu 24 stycznia, po czym oferta została oznaczona jako zakończona. Następnego dnia wysłałem paczkę. 27 stycznia kupujący odebrał paczkę, a ja wciąż nie dostałem pieniędzy na konto. Wysłałem paczkę przed otrzymaniem pieniędzy, ponieważ uważałem, że Allegro ma zabezpieczenia przed oszustami i nie przyślą mi pieniędzy dopóki nie wyślę paczki. Nie wiem, czy to normalny czas oczekiwania, czy coś się stało.     

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

mdrogeria
#21 Demiurg#

@hawk253 jeśli kupjący zaplacił srodki są tu -https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji#!/

Nigdy nie wysyłaj zanim pokaże się wpłata . Allegro chroni kupujacych ,ale sprzedawcy muszą sobie radzić sami .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@hawk253 Nigdy nie wysyłaj towaru bez pieniędzy. Teraz możesz wysłać kupującemu wezwanie do zapłaty z podaną datą ostateczną i informacją, że jeśli nie otrzymasz środków do tego czasu, zgłosisz sprawę na policję. Jeżeli nie zapłaci, zgłoś. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak nie masz środków na koncie: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/konfiguracja-konta-do-wyplat/jak-wyplacic-pieniadze-z-all... i wysłałeś towar to napisz do kupującego i wezwij go do zapłaty albo zwrot towaru,  jeżeli natomiast masz środki na koncie to musisz zweryfikować konto do wyplat: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/konfiguracja-konta-do-wyplat/jak-wyplacic-pieniadze-z-all...

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@hawk253 Nie masz skonfigurowanych danych do wypłat. W tej zakładce podaj rachunek bankowy i wykonaj przelew weryfikacyjny. Po zaakceptowaniu danych będziesz mógł wypłacić pieniądze.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

adameksleo
#7 Wielbiciel#

Ok moje pieniądze są niby na koncie Allegro ale weryfikują i weryfikują a Ja towar wysłałem zapłaciłem od sprzedaży i teraz chcą za paczkomat a już dwa razy wysłałem im po tej złotówce i mi oddali czyli niby zweryfikowali ( mam zmienione konto ) a na Allegro jestem od ponad 12 lat i jak do tego podejść?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@adameksleo Poprosiłam o sprawdzenie dlaczego nie możesz wypłacać środków. Kiedy będę mieć więcej informacji, odezwę się tutaj ponownie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@adameksleo Dostałam informację, że przeprowadziłeś weryfikację dla opretatora Przelewy24. Konieczne jest wykonanie przelewu weryfikacyjnego jeszcze do PayU. Zrobisz to w tej zakładce.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów