anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

koszty dostawy na paragonie w przypadku generowania etykiety z konta allego.pl

wiki0441
#13 Ambasador#

Witam,
Zaczęłam sprzedaż produktów na portalu allergo.pl. Od niedawna oferuję dostawę Allegro Pocztex Kurier 48. I tu pojawia się problem z kosztem dostawy na paragonie. Ostatnio poszłam na pocztę z przesyłką, zwykłą (nie smart), na którą etykietę wygenerowałam z portalu allegro. Przesyłka miała być nadana przez Allegro Pocztex kurier 48. Klient zapłacił za koszt dostawy 11,99zł, ale ode mnie poczta nie wzięła pieniędzy twierdząc, że rozliczy się z nimi allegro. Dlatego podejrzewam, że allegro nie wypłaci mi tych pieniędzy, tylko poczcie- przecież za ich usługę trzeba zapłacić. Ale klient zapłacił za dostawę i spodziewa się, że wartość na paragonie będzie taka, jaką zapłacił. Czy w tym przypadku powinnam umieszczać na paragonie pozycję koszt dostawy 11,99zł? Przecież wtedy zapłacę od tego podatek (kwota 11,99zł będzie moim przychodem), a fizycznie nie dostanę tych pieniędzy. To allegro powinno wystawić na to paragon- oni dostali pieniądze za dostawę i ponieśli z nią związany koszt. Ale zakładając, że zakupu dokona ode mnie pracownik urzędu skarbowego, to czy nieumieszczenie kosztu dostawy na paragonie nie narazi mnie na kontrolę?

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

_Likos_
#20 Guru#

@wiki0441  tak. Powinnaś umieszczac wszystkie wpłaty - koszt dostawy także.

Allegro wypłaci Ci te pieniądze a jednoczesnie doliczy taką samą kwote do Twojej faktury na koniec miesiąca. Wówczas płacąć fakture allegro zapłacisz także za przesyłki allegro

I wszystko jest ok : otrzymujesz wpłate - wystawisz dokument sprzedaży, potem otrzymujesz fakture kosztową od allegro i wpłacasz im tą samą kwote 🙂

oznacz moderatorów

wiki0441
#13 Ambasador#

Dzięki za info, bo faktycznie nie znalazłam nigdzie takiej Informacji. Czyli dzieje się tak tylko w sytuacji, kiedy generuję etykiety przez allegro?

oznacz moderatorów