anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro a dropshoping

BiD-aukcje
#1 Nowicjusz#

Dzien dobry.

Chciałem się podzielić opinią o dropshopingu poprzez Allegro.

Jako ze zaczyna być bardzo popularna taka forma sprzedaży to odradzam taką formę poprzez market plac Allegro,

Po pierwsze Allegro bardzo skupia się na kupujących ich opinie są święte a zasady punktacji jakości sprzedaży są tak stare jak ja, pozytywne opnie są praktycznie nie brane pod uwagę za to negatywne łał od razu spada punktacja i tak naprawdę jeżeli twój poziom jakosci sprzedaży spadnie do wymaga poprawy jesteś w czarnej ..... nikt Cie nie zauważy a niestety klient który nie do czyta ze wysyłka jest trwa 7 dni bardzo szybko wystawia taki komentarz, a umożliwienie klijentowi anulowanie zamowienia poprzez zwrot towaru to jakieś nie porozumienie jak można zwrócić towar przed wysyłką ? a ty zamawiasz np. torebkę płacisz za nią do hurtowni i  miedzy czasie klient klika zwrot towaru zostajesz z torebką.

 

.

Przy dropshopingu czas wysyłki niestety jest długi  3-7 dni  ,ostatnio Allegro ukarało mnie degradując  jakoś sprzedaży do wymaga poprawy a co za tym idzie wykluczenie z wszystkich opcji promowania , smarta itd. A nawet zablokowaniem konta

Dropshoping opiera się na danych z hurtowni a przesyłanie ich odbywa się poprzez Allegro Api ,problem jest taki ze Allegro usuwa aukcje które nie zgadzają się z ich katalogiem a katalog allegro to makabra po jednym kodem EAN jest pięć rożnych przedmiotów .

Moje sugestie niech Allegro zrobi osobną zakładkę dropshoping tak jak wysyłka z Chin, dostosować oceny jakości sprzedaży i pozwolić ludziom kreatywnym na działanie no chyba ze Allegro idzie w stronę tylko sprzedawców globalnych wielkich korporacji.

Pozdrawiam adam 18 lat na Allegro

 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

komis-bell
#21 Demiurg#

@BiD-aukcje "jak można zwrócić towar przed wysyłką" - jeśli jesteś przedsiębiorcą to prawo do odstąpienia od umowy przysługuje kupującemu na podstawie przepisów prawa a nie 'widzimisie' allegro. Kupujący może odstąpić od umowy w dowolnym momencie - od chwili zakupu do 14 dni po odbiorze przesyłki.

Uwagi co do liczenia jakości itd jak najbardziej zrozumiałe ale allegro nic z tym nie zrobi - było to już podnoszone wiele, wiele razy.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@BiD-aukcje to nie jest wina Allegro tylko braku towaru i sprzedaży od pośrednika to zawsze rodzi problemy, kup towar na magazyn i uwierz mi można fajne sprzedawać, klienci są przyzwyczajeni do szybkich wysyłek najlepiej jak paczka jest na drugi dzień 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

adam0113
#1 Nowicjusz#

 Ale ja nie pisze o towarze na magazynie , jest grupa ludzi która działa na zasadzie dropshopingu i nie chce mieć magazynu i chce włączyć sztuczną inteligencje która zastąpi pracochłonne wystawiani aukcji , tak oczywiście paczka nawet w ten sam dzień ale nawet **piiip** poległ w tym temacie.)))

oznacz moderatorów

adam0113
#1 Nowicjusz#

Interpretacja przepisów Dyrektywy 2011/83/UE zakłada, że konsument może odstąpić od umowy zawartej na odległość przed otrzymaniem zamówionego towaru. Oznacza to, że konsument może przekazać przedsiębiorcy oświadczenie odstąpienia od umowy, jeszcze przed wejściem w fizyczne posiadanie zakupionej rzeczy.

Tak to jest oczywiste ale czy nie można to zrobić normalnie poprzez anulowanie zamówienia a nie zwrot towaru

 Chciałem ustrzec potencjonalnych przedsiębiorców o pułapkach które są bardzo uciążliwe przy dropshopingu :))

oznacz moderatorów