anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro chyba przeszło samych siebie

AutoProblem_pl
#7 Wielbiciel#

Dlaczego w dyskusji mam się tłumaczyć dlaczego dodałem kupującego na czarną listę?

Temat już dawno zamknięty,  Kupujący dostał zwrot środków i dalej jest odpalony. Taka oto odpowiedź randoma w dyskusji:

 

zakładka 'Moi nieaktywni kupujący' jest narzędziem oddanym przez Serwis w ręce sprzedających. Sprzedający może podjąć decyzje o ograniczeniu danemu klientowi możliwości zakupu. Oczywiście tylko w uzasadnionych przypadkach np. w przypadku gdy kupujący zachował się w sposób sprzeczny z Regulaminem Allegro. AutoProblem_pl, proszę odnieść się oraz wyjaśnić przyczynę dodania kupującego do tej zakładki.”

Mam powód,  bo kupujący pomimo pełnego zwrotu wystawił negatywa a do tego jeszcze straszy w dyskusji.

 

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

AutoProblem_pl
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@AutoProblem_pl odpisz za działanie na szkodę wizerunkową firmy 

oznacz moderatorów

AutoProblem_pl
#7 Wielbiciel#

Komu odpisać?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Allegro cię pytało o powód dodania to możesz allegro odpisać jaki ten powód jest podałem ci przykładowy powód.

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

W dyskusji. Tym co czytają. Czyli kupujący i allegro

oznacz moderatorów

AutoProblem_pl
#7 Wielbiciel#

Napisaliśmy " Powodem dodania jest działanie na szkodę wizerunkową firmy oraz brak kultury kupującego w bezpośrednim kontakcie." zobaczymy. Chociaż szczerze mówić to nie rozumiem po co dalej ta dyskusja się ciągnie jeżeli kupujący otrzymał od nas przelew zwrotny. Nie mniej dziękuję wszystkim za pomoc.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@AutoProblem_pl  , @az1rael , @Monika__L że tak powiem pół zartem

Odpisałbym że żrobiłem to "na podstawie art 1185 par 3 ust 5 akapit 2a mojego wewnetrznego ściśle tajnego regulaminu i moich wewnętrznych ściśle tajny procedur które kupujący może wyjaśnić kontaktując sie bezpośrednio z moim Działem Bezpieczeństwa gdzie i tak nie otrzyma odpowiedzi ponieważ jest ona ściśle tają wewnątrzną procedurą firmy" 🙂

Ot tak po allegrowemu 🙂

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@_Likos_ nie żartuj z regulaminu bo gotowi są to z ciebie zerżnąć. Ograniczają ap już wykluczyli uszkodzenia transportowe

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@az1rael  dlatego też od razu napisałem że to żart 🙂 aby czasem nikt na poważnie nie wział 🙂

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@_Likos_ psss oni nie rozumieją żartów, sarkazmu też nie... to jest za dobry pomysł by nie skorzystać. Pamietaj nowy regulamin pozwala im sobie podprowadzić wszystko z forum

oznacz moderatorów

PARISEY
#8 Zapaleniec#

W regulaminie allegro nie widzę punktu w którym sprzedawca ma się tłumaczyć ze swojej decyzji.

Proszę wskazać taki punkt w regulaminie allegro

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

W regulaminie nie ma wielu rzeczy które się tu dzieją 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Monika__L @PARISEY w obecnym nie ma ale w tym co wejdzie w lutym to są ciekawe rzeczy 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@_Likos_ @Dodamy lub doprecyzujemy informacje

  • jak działa system rekomendacji ofert na Allegro i Allegro Lokalnie, czyli o czynnikach decydujących o tym, które oferty rekomendujemy w różnych miejscach, na przykład w sekcji Wybrane dla Ciebie
  • że sprzedający powinni współpracować z nami w celu uniknięcia lub eliminacji zagrożeń związanych z towarami uznanymi za nielegalne
  • że treść oferty na Allegro to informacja handlowa
  • że oceny sprzedaży i oceny nie mogą zawierać informacji handlowych
  • że posty na Allegro Gadane nie mogą zawierać reklam lub informacji handlowych
  • o możliwości moderacji przez nas treści, które naruszają prawo, nasz regulamin lub dobre obyczaj
  • doprecyzujemy rolę Allegro wobec informacji pochodzących od użytkowników (odbiorców usługi), braku wiedzy o tych treściach i działaniach podejmowanych w przypadku ich niezgodności z regulaminem lub przepisami prawa
  • o możliwości zgłaszania nam nielegalnych treści oraz o tym, że jesteśmy zobowiązani poinformować osobę zgłaszającą o decyzji, którą podejmiemy w sprawie zgłoszenia
  • że możemy zawiesić możliwość zgłaszania nielegalnych treści osobie, która nadużywa tej opcji i zgłasza nieuzasadnione skargi
  • że możesz odwołać się od naszej decyzji o reklamacji w ciągu 6 miesięcy
  • że w przypadku sporu z nami masz prawo wybrać dowolny certyfikowany organ pozasądowego rozstrzygania sporów (nie wpływa to Twoje prawo do wszczęcia postępowania przed sądem).
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@az1rael  ohh regulaminy zawsze była tak skonstruowana aby ten kto je pisze na tym nie stracił. To nic nowego. zobaczymy jak to bedzie działało w praktyce

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@_Likos_ podejrzewam że na lokalnie to już protect będzie tylko jak sprzedawca nie wyśle lub nie rozpatrzy reklamacji w reszcie przypadków nie wypłacą nic. Skończy się cwaniactwo. Zwykły protect też ograniczą np nie będą zwracać za uszkodzenia paczki w transporcie w połączeniu z nowym wyborem przewoźnika opcja bez dopisku czym czyli pewnie one to będzie raj na spierniczanie formy dostawy. Pewnie tak to skonstruują że od razu masz doliczony protect za uszkodzenia transportowe i bujaj się z reklamacja u przewoźnika

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@az1rael allegro sprząta u siebie bałagan prawny i tworzy nowy

 

ciekawe jak będzie to wyglądało z tą opcją

że treść oferty na Allegro to informacja handlowa

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Czym-jest-informacja-handlowa-2768315.html

https://ehandel.com.pl/jak-przesylac-informacje-handlowe-zgodnie-z-przepisami-po-ostatnich-zmianach-...

 

Przypominam, że informacja handlowa powinna zawierać widoczne oznaczenia przedsiębiorcy

ukrywanie tej informacji w zakładkach, chowanie nr telefonu, maila - wyjdą nowe problemy dla przedsiębiorców i samego allegro

 

doprecyzujemy rolę Allegro wobec informacji pochodzących od użytkowników (odbiorców usługi), braku wiedzy o tych treściach i działaniach podejmowanych w przypadku ich niezgodności z regulaminem lub przepisami prawa

- może wreszcie będą usuwane kłamliwe wpisy szkodzące przedsiębiorcom w co szczerze wątpie

 

generalnie jak pisze @_Likos_ serwis dokładnie wie w jakich miejscach może łamać prawo więc tworzy sobie dupochrony, dając sobie możliwości usuwania niewygodnych wpisów np: w sklepie osa

 

@AutoProblem_pl odpowiedz allegro, że Kupujący naruszył regulamin twojej oferty i regulamin allegro oraz naraził Twoją firmę na straty finansowe

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@RED cóż myśle że tu chodzi o mailing allegro. Każdy logując sie akceptuje regulamin - a tam bedzie napisane że " Uzytkownik ma swiadomosć ze to są informacje handlowe i zgadza sie na ich otrzymywania od allegro i partnerów"  . Klikając akceptacje regulaminu jednoczesnie każdy wyraża zgode a allegro jest prawnie chronione. Poza tym pewnie nic sie nie zmieni. A że to dupochrony ? masz racje ale ilu uzytkowników przeczytło regulamin allegro ? 1-2 %  i to pewnie wybiórczo w tematach które ich interesują

oznacz moderatorów

Fishing-Trips_pl
#8 Zapaleniec#

Zgadzam się z tym postem w 100% ! Bzdurą jest to, że po dodaniu kogoś do listy nieaktywnych kupujących, osoba ta może rozpocząć dyskusję i pisać wiadomości. Tego rodzaju rzeczy powinny być blokowane przez allegro, bo w końcu lista taka powstaje po to by tego wykluczać tego rodzaju problematycznych klientów. 

Nigdy nie dodaję nikogo do listy bez uzasadnionego powodu, jednak przez lata handlu na allegro już nie raz byłem obrażany w wiadomościach przez cwaniaczków, których blokowałem. Niestety by utrzymywać status Super Sprzedawcy musisz odpowiadać i tłumaczyć się krętaczowi za to dlaczego został zablokowany. Raz nawet skończyłem tłumacząc się w komisariacie dlaczego zablokowałem kupującego, bo ten zgłosił sprawę na policję. 

oznacz moderatorów