anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ALLEGRO DOLICZYŁO KOSZTY ZWROTU…

Sebixol_69
#7 Wielbiciel#
Spoiler
 

Witam, mam problem, a mianowicie sprzedałem telefon na allegro, wysłałem go kupującemu, a on twierdzi że otrzymał pustą paczkę i ma nagranie, lecz tego nagrania nikomu nie pokaże..co juź wydawało mi się podejrzane, zgłosił problem do allegro i allegro zwróciło mu koszty za ten telefon(ponad 2tyś złotych) i tę właśnie koszty allegro doliczyło do mojego rachunku Allegro finanse…. Miał może ktoś podobny problem, ponieważ nie wiem co mogę zrobić, pisałem e-maile do allegro lecz oni poprosili mnie o etykietę nadawczą a gdy im ją wysłałem to napisali że decyzja serwisu nie ulegnie zmianie…. Proszę o pomoc, ponieważ ja telefon wysłałem i jeszcze bym miał oddać za niego moje pieniądze….!

pozdrawiam! @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

darwik-firma
#12 Orędownik#

idz do jakiegos adwokata jak masz nagranie to udupisz kupującego i allegro

oznacz moderatorów

Sebixol_69
#7 Wielbiciel#

Właśnie żałuję że nie nagrałem jak pakuję telefon i go wysyłam… ponieważ już 2-3 razy sprzedałem coś na allegro i nikt nie zgłaszał problemów, ale widać ktoś chciał dostać telefon z darmo czyimś nieszczęściem.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Sebixol_69 Masz zapisany numer IMEI tego telefonu?

Jeśli tak to sprawa jest prosta - idziesz na policję i składasz zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa z Art. 286 KK.

Opisujesz sprawę, podajesz numer IMEI telefonu i policja bierze się do roboty.

Jeśli kupujący rżnie głupa, że telefonu nie było w paczce i sobie go używa to wystarczy, że włoży do niego swoją kartę SIM - policja bez większego problemu uzyska takie dane i dojdzie kto jest obecnym "użytkownikiem" tego telefonu.

Jeszcze jedno - moim zdaniem nie informuj kupującego o podjętych krokach (zgłoszenie na policji itp).
Lepiej będzie go wziąć 'z zaskoczenia' 🙂

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@komis-bell tia imei zdjęcia 😄  dobrze że go obciążyli, mogli jeszcze odsetki doliczyć i koszty manipulacyjne 😄

Na policję to może iść kupujący 😄

111.jpg

________
Κώστας
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@kostas11 Ooooooooo... tego to ja nie wiedziałem. Szok.. 😮


@Sebixol_69 W takim wypadku mam nadzieję, że to kupujący pójdzie na policję - z tego samego artykułu.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

A przyadkiem Z ze zdjecia nie zjadl jak pisal

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@az1rael we wszystkich ofertach 🙂 raczej chodzi o e-zdjęcia 😉

1112.jpg

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Sebixol_69
#7 Wielbiciel#

Przepraszam bardzo, ten wątek został wyjaśniony, przy dodawaniu ogłoszenia błędnie napisałem opis, to nie ma na celu oszukiwania czy coś kupującego, przy sprzedaży poprawiłem opis jak dostrzegłem błąd, na celu miało być „ sprzedam ze zdjęć” przepraszam za pomyłkę lecz i tak każdy będzie wiedział lepiej i że jestem oszustem lecz ja wiem swoje… narazie problem zgłoszony został do przewoźnika INPOST, tak jak allegro napisało mi w e-mailu.. poczekam na odpowiedź i zobaczymy 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Sebixol_69 Jeśli nie masz sobie nic do zarzucenia - idź zgłoś to na policję i podaj im numer IMEI telefonu który rzekomo wysłałeś.
Jeśli jest używany - namierzenie jego użytkownika nie będzie żadnym problemem.
Reklamacja w INPOST realnie nic Ci nie da.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Sebixol_69 jeśli faktycznie wysłałeś telefon jako osoba prywatna to kupujący powinien złożyć reklamację i mieć protokół ubytku, możesz też zrobić jak radził @komis-bell z allegro pewnie olałeś dyskusję, nie podałeś dowodu nadania w ciągu 24h i poszło odszkodowanie 😞 

Pamiętaj że jako osoba prywatna odpowiadasz za towar do momentu przekazania go przewoźnikowi !

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Sebixol_69
#7 Wielbiciel#

Właśnie wysłałem etykietę nadawczą w ciągu jednego dnia… ale i tak bez rezultatu 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Sebixol_69 On miał nie udostępnił, a Ty nie miałeś dowodu że wysłałeś a teraz idąc na Policję masz nr IMEI bo jak udowodnić że On ma twój telefon?

oznacz moderatorów

darwik-firma
#12 Orędownik#

Strzał w 10

oznacz moderatorów

wypad_com_pl
#11 Animator#

O ile dobrze pamiętam to autor tego wątku sprzedawał "zdjęcia" telefonów na allegro i pewnie w tym tkwi problem Wątek z przed jakiś 2 tygodni.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

To nie będzie miał numeru IMEI, chybaby że zdjecie zabezpieczył jakoś 

oznacz moderatorów