anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

allegro DPD wymiary paczki

BernVisjo
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry,


Mam problem z wysyłaniem większych paczek poprzez ALLEGRO DPD. Paczka ma wymiary 60x60x80, niestety dostaję informację, że paczka jest zbyt duża.

W informacji dot. allegro dpd jest:

Maksymalne wymiary przesyłek wynoszą:

  • waga - 31,5 kg wagi rzeczywistej lub gabarytowej
  • najdłuższy bok - 150 cm
  • suma szerokości, długości i wysokości - 300 cm

Z tego rozumiem, że mógłbym wysłać paczkę o wymiarach 100x100x100 (suma szerokości, długości i wysokości). Dlaczego nie mogę tego zrobić? Z tego co widze, to największe wymiary, które może mi "przepuścić" to ok 55x55x55

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

okszka
#9 Pomysłodawca#

Ja mam ten sam problem, ponoś to jakoś trzeba przeliczać nigdy mi nie wchodzą takie duże wymiary. Zmniejszam więc wtedy wymiary do takich żeby można było zaakceptować. 

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_  proszę więc moderatorów o odpowiedź dlaczego tak jest , mnie to też interesuję dlaczego w regulaminie podane są rozmiary paczek do całość do 300 cm, jeśli nigdy nie można wysłać takiej paczki? Jakiekolwiek wpisywanie rozmiarów w różnych kombinacjach blisko 300 cm długości całego rozmiaru paczki, bez względu na wagę nigdy nie wchodzi. Mi największe rozmiary jakie mogą wpisać to przyjmuje system 60x60x50 czyli 170 cm . Jest to dużo mniej niż w instrukcji i regulaminie wysyłek. Dlaczego podajecie nieprawdziwe wymiary jakie w rzeczywistości można wpisać?

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@BernVisjo przekroczona jest waga gabarytowa paczki:

  • waga gabarytowa - jest ona związana z rozmiarami Twojej paczki. Obliczamy ją według wzoru: [wysokość (cm) x długość (cm) x szerokość (cm)] / 6000.

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/dla-metod-dostawy-allegro-kurier-dpd-i-allegro-kurier-dpd-pobra...

oznacz moderatorów

okszka
#9 Pomysłodawca#

to kiedy przy wymiarach 300 max można wysłać?

oznacz moderatorów