anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

allegro protec

Client:113944442
#7 Wielbiciel#

dzień dobry, sprzedałem kupujący słuchawki, ten mi je odesłał w formie zwrotu, lecz przyszły one całe poobijane i nie są w stanie idealnym(takim jakim były wysyłane) kupujący skorzystał z allegro protect, lecz mi to zostały pociągnięte środki. co mam zrobić w takiej sytuacji ?  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:113944442 złożył reklamację ??? co zrobiłeś ??? bez powodu nie wypłacają musiałeś coś olać lub przeoczyć ? napisz jak to wyglądało i co zrobiłeś ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:113944442
#7 Wielbiciel#

kupujący kupił ode mnie słuchawki, a później postanowił je zwrócić. Miały przyjść ode w idealnym stanie, a przyszły całe poobijane. ja reklamacji nie uznałem, więc allegro napisało mu że dostanie środki z allegro protect. allegro prosiło mnie o spisanie jakiegoś protokołu na co ja im odpisałem aby wyjaśnili o co bardziej chodzi i powiedzieli gdzie dokładnie znajduje się ten wniosek. nie otrzymałem odpowiedzi, tylko pobrali pieniądze z mojego salda 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:113944442 to była reklamacja ? kiedy był zakup a kiedy odesłane ? nie rozpatrzyłeś reklamacji w terminie to allegro zrobiło to za Ciebie 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:113944442
#7 Wielbiciel#

no to kupujący poprosił mnie o dane do reklamacji, a ja mu je podałem dwa dni później. czy wie pan czy coś mogę zrobić z tej sprawie ? bo moim zdaniem allegro protect czyli płaci allegro a nie ja. bezsensu co ja mam zrobić ze zniszczonym towarem 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:113944442 było rozpatrzyć reklamację, odpisałeś coś na reklamację, była pewnie dyskusja olałeś procedury i taki efekt 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak zwrot to przyjmujesz i zwracasz mu tyle ile wart jest towar, reklamacje rozpatrujesz i uznajesz albo odrzucasz, wszystko w czasie zgodnym z prawem! allegro protect może wypłacić ale jak reklamacja odrzucona> uzasadniona to nie powinno obciążać Ciebie.

oznacz moderatorów

Client:113944442
#7 Wielbiciel#

właśnie odrzuciłem reklamację, a później uzasadniłem dlaczego to zrobiłem, a allegro pobrało mi pieniądze z salda. co zrobić w takiej sytuacji ?

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@Client:113944442  napisał(a):

no to kupujący poprosił mnie o dane do reklamacji, a ja mu je podałem dwa dni później.

 


Chwila chwila, to brzmi tak jakbyś podał adres do odsyłki bo uznałeś reklamację kupującego, tak przynajmniej dla mnie to wygląda.

Teraz to już nic nie zrobisz. Musisz oddać kasę allegro

oznacz moderatorów

Client:113944442
#7 Wielbiciel#

nie. allegro pisało na dyskusji abym podał adres do wysyłki i że mam prawo zaznajomić się z produktem i wtedy podjąć decyzję o reklamacji 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tego nie rozumiem, a wszytko w czasie 14dni?

oznacz moderatorów

Client:113944442
#7 Wielbiciel#

nie. powyżej 14 dni 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To masz odpowiedź dlaczego! masz 14dni na rozpatrzenie i należało w tym czasie odrzucić albo uznać a tak z automatu reklamacja jest uznana.

oznacz moderatorów

Client:113944442
#7 Wielbiciel#

teoretycznie nie mogłem uznać reklamacji bo nie miałem towaru. czyli normalnie muszę zapłacić za towar ?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:113944442 To bez znaczenia, nie miałeś to należało odpisać w czasie 14dni że odrzucasz reklamację ponieważ towar nie został odesłany.

oznacz moderatorów

Client:113944442
#7 Wielbiciel#

wtedy tego nie wiedziałem 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

I co mam Ci odpowiedzieć? dużo straciłeś?

oznacz moderatorów

Client:113944442
#7 Wielbiciel#

700 jakoś 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Trochę jest.🤗

oznacz moderatorów

Client:113944442
#7 Wielbiciel#

no w sensie tak stracić to 100 bo pieniądze za produkt mam na koncie więc tylko opłacić za tą przesyłkę która tam jest i za jakieś inne opłaty, ale czekam jeszcze na odpowiedź od allegro 

oznacz moderatorów