anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie towaru przez sprzedawcę

Precious79
#9 Pomysłodawca#

Klient zakupił towar i opłacił. Przez pomyłkę wybrał dostawę pocztą.  Chcąc dostać w miarę szybko jeszcze raz zakupił ten sam towar z dostawą przez paczkomat.  Potem zadzwonił i powiedział mi o tym. Poradziłam aby  anulował tamtą transakcję ale on twierdzi że nie może bo nie wyświetla mu się taka opcja.  U mnie nadal wisi nietknięte zamówienie. Pytanie czy ja mogę mu zrobić zwrot środków (podając powód np.zwrot) i czy allegro odda mu całą wpłaconą kwotę?  Czy od takiej operacji allegro pobierze prowizję od sprzedaży? 

 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Precious79 Cześć. Klient powinien zgłosić odstąpienie od umowy, czyli albo anulować zakup, albo kliknąć zwrot: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/sposoby-zakupow/jak-anulowac-zakup-rKDAEXOx8iX. Wtedy sprawnie będziesz mógł zwrócić środki przez Allegro Finanse i odzyskać prowizję. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Precious79
#9 Pomysłodawca#

Klient nie może anulować bo pisze że sprzedający nie przyjmuje zwrotów.  Faktycznie tą aukcja ma ograniczony zwrot do 1 dnia (towar spożywczy indywidualny) . Minął już 1 dzień. Czy jeśli zmienię zasady  zwrotów w tej aukcji to sprzedający będzie mógł anulować?  Przypomnę że towar wogóle nie został wysłany więc to nie będzie zwrot .... 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Precious79 Nie, jeśli zmienisz teraz zasady zwrotów w tej ofercie, to nie zostaną one zaktualizowane w już zrealizowanym zamówieniu. 

Oczywiście kupujący może wysłać Ci odstąpienie od umowy np. mejlem. Wtedy w odwołaniu od decyzji będziesz mógł załączyć to odstąpienie i również otrzymasz zwrot prowizji: https://allegro.pl/pomoc/odwolanie-od-decyzji-o-rabacie-transakcyjnym 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Precious79
#9 Pomysłodawca#

Ok. Dzięki bardzo 😊  

 

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@Precious79 konsument może rezygnację z zakupu (odstąpienie) zgłosić w dowolny sposób. Allegro tego przestrzega np. w sporze/dyskusji, przyznając rację Kupującemu, że nie musi wypełniać żadnych oświadczeń. Jednak jak przychodzi do rozliczenia ze sprzedawcą (rabat transakcyjny), to zgłoszenie zwrotu lub oświadczenie o odstąpieniu, to podstawowy dokument dla nich i mają w nosie wcześniejsze twierdzenia i przyznanie Ci zwrotu prowizji.

oznacz moderatorów