anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Blokada konta artykuł 2.12 regulaminu

Gamer2_PL
#7 Wielbiciel#

Wczoraj zablokowano mi konto i dostałem takiego oto maila : 

Zawiesiliśmy Twoje konto, automatycznie usunęliśmy wszystkie wystawione przedmioty, anulowaliśmy oferty kupna złożone w licytacjach oraz nałożyliśmy czasowe opóźnienie wypłaty środków z Allegro Finanse do czasu dostarczenia towaru Kupującym.

Powodem naszego działania jest konieczność przeprowadzenia dodatkowej weryfikacji. W trosce o bezpieczeństwo transakcji i Twojego konta prosimy Cię o przesłanie:

  • kolorowych zdjęć (nie skanów) obu stron Twojego dokumentu tożsamości. Na fotografiach powinny być widoczne: imię, nazwisko, data urodzenia i ważności dokumentu, zdjęcie oraz narożniki dokumentu. Pozostałe dane możesz zakryć np. paskiem papieru. Zdjęcia nie mogą być jednak w żaden sposób modyfikowane. Powinny być zrobione w dużej rozdzielczości;
  • zdjęcia towaru wystawionego na sprzedaż wraz z umieszczonym obok niego Twoim dokumentem tożsamości lub
  • zdjęć dokumentów, które potwierdzą, że zawarte przez Ciebie transakcje zostaną zakończone pozytywnie. Dokumentami takimi mogą być umowy z dostawcami, faktury zakupu towaru, zrzuty ekranu potwierdzające posiadanie konta zakupowego w hurtowniach, w których zamawiasz oferowany towar.

Przypominamy o obowiązku umieszczania numerów śledzenia przesyłek w zakładce Zamówienia (art. 10.5 Regulaminu Allegro). Jeśli numery nie zostały dotąd wprowadzone, prosimy o wprowadzenie ich do wszystkich zamówień.

Nie mogę się dowiedzieć co dokładnie spowodowało zawieszenie konta i dużej kwoty na allegro. 

Towar został wysłany więc, jestem bez pieniędzy jak i towaru. 

Klienci dostali już towar (były to gry w wersji cyfrowej)

Jestem zdziwiony bo wcześniejsze zamówienia zostały wysłane w deklarowanym terminie. Zostałem potraktowany jak zwykły złodziej. 

i czy można jakoś odwiesić konto bez wysyłania danych dowodu osobistego? bo mam pewne wątpliwości i jestem sceptycznie nastawiony na udostępnianie wrażliwych danych osobowych. Wszystkie zamówienia zostały wysłane i mam tego potwierdzenie oraz zmieniłem wszystkie statusy w zakładce "zamówienia od kupujących"

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Gamer2_PL 

Dostałeś trzy komentarze - wszystkie negatywne, w tym jeden bardzo, bardzo poważny w treści - i dziwisz się, że konto zawieszone?

Prześlij wymagane dokumenty i poczekaj na pozytywną reakcję pozostałych kupujących (dotarło, działa, jestem zadowolony) - wtedy masz szansę. Inaczej cienko to widzę.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jeśli zaczynasz przygodę z handlem od negatywnych opinii to może lepiej się zastanów czy się do tego nadajesz lup potrafisz .Allegro prowadzi kursy dla początkujących ,warto a nawet należy przeczytać regulamin ze zrozumieniem.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak można, zrobić o co proszą i unikać negatywów.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Masz na koncie 3 komentarze - wszystkie 3 są negatywne. Jak wyobrażasz sobie dalszą sprzedaż przez Allegro? Sprzedawcy na Allegro dosłownie "na rzęsach" stają, żeby sprostać wymaganiom kupujących - często absurdalnych. Zgodność towaru z opisem - to priorytet. Inne rzeczy, typu koszt wysyłki itp - to już oczywiście paranoja. Gdyby kupujący miał możliwość oceny kosztów wysyłki za 0zł - też "obciąłby gwiazdki za koszt wysyłki". W obecnej chwili korzysta z najniższych stawek w Polsce, sprzedający dokładają do kosztów wysyłki z własnej kieszeni, lecz te koszty są nadal za wysokie. I za to otrzymują obniżone oceny na Allegro.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Gamer2_PL Sprzedajesz od miesiąca i już zdązyłeś złapac 3 negatywy. to się chyba jeszcze nikomu nie udało ( i do tego 3 w 2 dni ) A ile w sumie sprzedałeś tych gier ?

oznacz moderatorów