anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Blokada konta za losowe konto nienależące do mnie

ACTIVEONE
#7 Wielbiciel#

Witam

Otrzymałem blokadę konta z powodu naruszeń regulaminu jakiegoś totalnie innego konta którego nazwę widzę pierwszy raz na oczy, konto które niby jest powiązane ma zaległości na 131 tysięcy złotych, 

Swoje konto prywatne posiadam od 8 lat, firmowe od roku czasu, na żadnym z moich kont nie mam żadnych zaległości, wszystko opłacane w terminie, swojego sprzętu komputera i telefonu nikomu nie udostępniam i tylko ja mam do nich dostęp, w domu w którym jest moje IP łącza internetowego nie ma żadnych innych osób korzystających z allegro, nikt inny również nie logował się nigdy na moje konto, po czym dostaje maila, że algorytm powiązał jakieś dla mnie totalnie losowe konto do mojej osoby,

Dla mnie jest to śmiech na sali, mam indywidualny numer NIP, adres firmy itd, i tak jak pisałem posiadam tylko dwa konta które są ze sobą powiązane i nie ma na nich żadnych zaległości.

Kontakt z działem bezpieczeństwa to jest totalna porażka, 

Wiadomość od allegro>W związku z powyższym, w chwili obecnej konieczne jest ich wyjaśnienie przez użytkownika powyżej wskazanego konta.
Po ich uregulowaniu zachęcam do ponownego kontaktu w sprawie tego konta.

W jaki sposób mam wyjaśnić blokady czyjegoś konta do którego nie mam dostępu, nie jest to moje konto ani osób ze mną powiązanych (rodzina itd) ?????

Wiadomość od allegro>Nie udzielamy informacji na temat powiązań między kontami oraz o szczegółach przeprowadzonej weryfikacji, ponieważ może to doprowadzić do omijania naszych zabezpieczeń w przyszłości.

Nie udostępniacie powiązań oraz weryfikacji, to w takim razie co zrobić, gdy jest ona błędna? Rozkładać ręce?

Czytałem że na forum są podobne tematy natomiast często dotyczą one członków rodziny, natomiast tutaj jest to jakieś losowe totalnie konto, żadna osoba z mojej rodziny nie korzysta z allegro.

Sprawa jest absurdem, nadającym się do UOKIK i sądu, ponieważ przez błędy algorytmów których nawet NIE MOGĘ WYJAŚNIĆ, ponieważ musi zrobić to konto "ze mną powiązane" przez co nie mogę sprzedawać oraz kupować co powoduje straty finansowe w działalności gospodarczej.

Pomoc mailowa od działu bezpieczeństwa to totalne dno

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_

 

 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

pecela
#16 Inspirator#

Stawiam na apkę na telefonie. Mogłeś zwyczajnie spotkać tę osobę np. w sklepie czy staliście na światłach na jednym skrzyżowaniu, nawet o tym nie wiedząc. Złapało geolokalizację po IP (internet w telefonie ma współdzielone IP, a dokładność to kilkadziesiąt do kilkuset km) lub z GPS-u, albo korzystaliście z jednego wifi (np. w sklepie, galerii itp). Oczywiście Allegro nie jest w stanie uzyskać info, czy pod danym IP jest użytkownik prywatny, firma, czy też publiczne WiFi (czasem można się domyślić, ale to nie jest w 100% pewne).

Czasem też powiązaniem może być internet z tej samej firmy, zwłaszcza jak to jakiś lokalny dostawca. Co do adresu IP, to nie powinno się łączyć osób po IP, bo po pierwsze ISP może stosować NAT (tak jest w przypadku GSM-ów, gdzie IP przypisany jest najczęściej do BTS-a) czy też zmienny IP (tak jest np. w Neostradzie od Orange, gdzie IP zmienia się co 24 h).

Popytałbym sąsiadów, czy to czasem nie któryś z nic. Może po adresie powiązali, bo był podobny.

ps. Kiedyś mi zablokowali konto, bo powiązali je z innym. Gość miał neta od tego samego lokalnego ISP co ja i to wystarczyło, aby uznać, że jesteśmy ze sobą powiązani.

ps2. W sądzie adres IP nie jest wystarczającym dowodem, zwłaszcza jak ma się sieć WiFi. Po prostu nie da się udowodnić, że nigdy nikt się do niej nie włamał czy też sieć nie była otwarta.

oznacz moderatorów

xkolejorzx
#10 Popularyzator#

Brawo, dlatego nie używam apek, a modem tylko do jednego kompa. Drugi modem do routera tv i innych koputerów.

oznacz moderatorów

ACTIVEONE
#7 Wielbiciel#

Okej czyli za stanie na światłach i używanie aplikacji lub w galerii handlowej została nałożona na mnie blokada, która jest nieodwracalna. (Sąsiedzi w promieniu nawet 10 domów nie sprzedają na allegro), wygooglowałem nazwę firmy którą powiązali z moim kontem i firma jest z innego województwa, ja łódzkie, oni wielkopolska. Tym bardziej mnie to śmieszy.

Najnowsza odpowiedź allegro> Stanowisko serwisu w tej sprawie zostało przedstawione i nie będzie zmienione. W kwestii ewentualnego zdjęcia sankcji z konta proszę o ponowny kontakt po spełnieniu przedstawionych wcześniej warunków.

 

Śmiech na sali

oznacz moderatorów