anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak możliwości "przebicia się" nowym kontem

darek952
#1 Nowicjusz#

Witam. Planuję rozpocząć sprzedaż na Allegro jako firma. Od znajomych oraz osób na forach słyszę, że jako nowe konto nie ma szans czegoś sprzedać (cena) gdyż Allegro od jakiegos czasu promuje konta długoletnich sprzedwców. Np dużo niższe prowizje, dopłaty do aukcji żeby było taniej niż w internecie, wyświetlanie wysoko itp. Wyjaśniało by to dlaczego przy moich b.dobrych cenach zakupu jakiegoś produktu, na Allegro ten sam towar pojawia się wręcz w śmiesznej cenie. Jak sądzicie?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

mdrogeria
#21 Demiurg#

@darek952 sądzimy ,że się mylisz , prowizje mamy wszyscy jednakowe  ,na dopłaty do ofert trzeba sobie zasłużyć , nic nie stoi na przeszkodzie abyś wziął udział w programie ,, allegro ceny ,, , owszem oferty sprzedających od dłuższego czasu są wyświetlane wyżej , ale tylko za sprawa algorytmu jakości , ceny oraz popularności ofert . Piszesz o ,, śmiesznej cenie ,, hmmm.... moze za drogo kupujesz ...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria prowizje mamy wszyscy jednakowe 

My mali tak ale duzi mają negocjowane, są też strefy gdzie są inne warunki 😞 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

darek952
#1 Nowicjusz#

Właśnie do tego zmierzałem. Mam kupić 2 firmy z kontami na Allegro i mają zupełnie inne warunki. Jedno konto jest od wielu lat i właścicielka ma sporo dopłat od Allegro (np jak ma artykuł droższy od konkurencji) oraz 10% prowizji (papiernicze art+plecaki). A druga firma (swieże konto) prowizja prawie 20%. Pokrywa mi się to z opiniami znajomych, że nowe konta są praktycznie bez szans. Dlatego mnie to zaintrygowało. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@darek952 wysokość pobieranych opłat uzależniona jest od wielu czynników , bardzo duży wpływ mają promowania oraz kategoria 

oznacz moderatorów

darek952
#1 Nowicjusz#

Odnośnie śmiesznej ceny...suplement diety..normalna cena 40zł, na Allegro doszukasz się za 30, a nagle jedna oferta 21zł. Wiele razy to widzę. Ale zerknij też na mój wpis o prowizjach dla firm które zamierzam kupić. Duża różnica w prowizjach.

oznacz moderatorów

sklep_solpio
#12 Orędownik#

a skąd masz takie info, że posiadają takie prowizje ? w sensie te 10 %

 

oznacz moderatorów

sklep_solpio
#12 Orędownik#

a i jeszcze to zależy od kategorii sprzedaży 🙂 

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

Jedyne konta, które Allegro wspiera, to ich własne. Ja tu sprzedaję ponad 20 lat, i według mnie najważniejsze to mieć dobry towar i zapewniać sprawną obsługę. Nawet niekoniecznie musisz być najtańszy

Jeśli jednak w Twojej branży jest naprawdę duża konkurencja, to faktycznie może lepiej się na Allegro nie pchać. Zaoszczędzisz czas, kasę i nerwy, a efekt będzie taki sam 🙂

oznacz moderatorów

sklep_solpio
#12 Orędownik#

nerwów to zdecydowanie 😄

 

oznacz moderatorów