anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak oznaczenie "dostawa przed świętami"

MAMY ROZWIĄZANIE!
WarsztatNadruku
#10 Popularyzator#

@la_nika @w_kiwi @ko_alka @nat_not @_HolaOla_ 

Witam 

Na naszych ofertach mamy ustalony termin 2 dni na wysyłkę (ostatnie paczki będziemy wysyłać w czwartek), dlaczego na naszych aukcjach znikły ikony "dostawa przed świętami"?

oznacz moderatorów
44 ODPOWIEDZI 44
Lackylukash
#8 Zapaleniec#

Spokojnie oprócz oficjalnego sklepu allegro mają swoje inne spółki sprzedające "mniej oficjalne" także wyjdą na swoje 🙂

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Lackylukash jako Allegro nie mamy żadnych innych kont prowadzących sprzedaż poza tymi oficjalnymi. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
MagiHome
#8 Zapaleniec#

Niestety to zagranie jest celowe  i jak ktoś pisał promujące allegro i podspółki - moim zdaniem trzeba zgłaszać to do UOKIK. NP moja firma wysyła paczki zgodnie z deklaracją. Jeszcze dziś o godzinie 15:47 wyświetlało się dostawa pojutrze tj nasza wysyłka 24 h + 1 dzień na dostawę. Czyli poprawnie. A już o 15:58 pokazało się przy inpost dostawa 9 dni, a po 18:00 przy dpd dostawa 10 dni. Skoro poprzednio wg allegro nie wywiązywałam się z dostaw to czemu to się zmieniło o godzinie 15 i 18  (powinno już dawno widnieć że wysyłam paczki po kilku dniacgh) a Dodatkowo skoro do 23.59 jest czas na wysyłkę to takie deklaracje powinny się zmieniać w nocy a nie o g. 15 czy 18. O 15 było dobrze a po 15 już źle. W piątek wyszły paczki z czwartku i piątku, W poniedziałek z piątku, z weekendu oraz z poniedziałku do godziny 13, dziś wyszły paczki z poniedziałku i zakupione dziś do g. 11. I Nagle o 15 zmienia się że kolejne paczki nie wyjdą następnego dnia?? Przypadek? Nie sądzę. A z terminowością wysyłki moich paczek nie ma to nic wspólnego jak pokazuje przytoczony wyżej przykład.

oznacz moderatorów
Lackylukash
#8 Zapaleniec#

Ponieważ miedzy godzina 17-23 jest największy ruch na allegro no i sprzedaż 🙂 dlatego wywalili odpowiednio wczesniej 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@MagiHome mi się dalej wyświetla poprawnie dostawa w Czwartek !!! i dalej mam oznaczenie dostawa przed świętami 😄

Zrzut ekranu 2023-12-19 200535.png

________
Κώστας
oznacz moderatorów
MagiHome
#8 Zapaleniec#

Ciekawe bo u nas jest tak i od g. 18 mamy 2 sprzedaże - a normalnie powinno być 40

MagiHome_0-1703013605862.png

 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@MagiHome zdjęcia nie widać ale ogólnie dziś siadła sprzedaż na allegro, sortowanie też daje popalić 😞 ludzie szykują się do świąt, bum prezentowy był już z końcem listopada 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów
MagiHome
#8 Zapaleniec#

hahaha to chyba Pani 1 raz na allegro sprzedaje wtorek to jeden z najlepszych dni sprzedaży przed świętami gdy Wigilia wypada pt-pn . Więc o "siadnięciu sprzedaży" to nie do mnie takie bajki. I akurat sprzedaż siada od 18 gdy zaczyna mi się wyświetlać dostawa 9 dni....

oznacz moderatorów
WarsztatNadruku
#10 Popularyzator#

@kostas11 jakim końcem listopada.... u nas w ostatnim tygodniu była super sprzedaż, łącznie z minionym weekendem.... aż do dziś jak Allegro zaczęło wyświetlać błędny czas dostawy produktów. 

oznacz moderatorów
MagiHome
#8 Zapaleniec#

Dlatego trzeba coś z tym zrobić - ja czuję się pokrzywdzona i zamierzam skierować pismo UOKIK o podejrzeniu stosowania przez allegro nieuczciwych praktyk poprzez naruszenie zbiorowych interesów konsumentów - którzy wybierają np droższe oferty bo przy tańszych  wyświetlają się błędne terminy dostawy (allegro zyskuje  bo pobiera od takich ofert wyższe prowizje), wybierania ofert sklepu allegro (tam wysyłka pokazuje się poprawnie - tzn terminy przed świętami), oraz poprzez wykorzystywanie przez allegro pozycji dominującej - ustalanie dziwnych algorytmów tak aby wyeliminować jak najwięcej sprzedawców ze sprzedaży. Widzę żei jest więcej sprzedawców jak ja czyli jest potencjał na to żeby UOKIK zbadał sprawę - Jeśli nie mamy racji allegro nie ma się czego obawiać. Ale jest odpowiedni organ do zbadania tego , który ma narzędzia żeby ustalić kto ma racje i wydaje mi się że powinniśmy go tym tematem zainteresować

oznacz moderatorów
Lackylukash
#8 Zapaleniec#

Pani moderatorka napewno wie co zarząd wyprawia 😂

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Lackylukash Allegro jest spółką notowaną na giełdzie, więc sprawozdania zarówno z działalności firmy jak i zarządu są ogólnodostępne. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Lackylukash
#8 Zapaleniec#

Proszę o czytanie ze zrozumieniem

oznacz moderatorów
MagiHome
#8 Zapaleniec#

super merytoryczna odpowiedź akurat w temacie czasu dostawy

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Lackylukash mają OSA i outletOSA 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Maciej2707
#7 Wielbiciel#

witam , mam ustawiony termin dostawy w aukcji nr 11614732202 dwa dni robocze , a wyświetla  dostawę za 15 dni , dlaczego ?

oznacz moderatorów
MagiHome
#8 Zapaleniec#

Żebyś teraz nie sprzedawał tylko żeby sklep allegro sprzedawał. Wykiwali w tym roku wszystkich 🙂

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@MagiHome moje wytłumaczenie tej sytuacji znajdziesz wyżej, a dokładnie na pierwszej stronie tego wątku. Jeśli w Twoich ofertach nie ma w tej chwili oznaczenia "dostawa przed świętami" to znaczy, że Twoje oferty nie spełniają, któregoś z warunków: 

  • masz ustawionioną deklarację wysyłki natychmiast lub w ciągu 1 dnia,
  • brak wydłużonego czasu dostawy o 1 dzień z powodu znacznego opóźnienia wysyłki w dniu poprzednim, 
  • ustawiona i spełniana godzina wysyłki tego samego dnia - to oznacza, że minimum 95% zamówień, które kupujący złożyli i opłacili do podanej przez Ciebie godziny, wysłałeś tego samego dnia. Sprawdzamy dane z ostatnich 28 dni (w tym Black Week).

Dodatkowo w czas obietnicy dostawy przed świętami bierzemy też pod uwagę czas dostawy, który zadeklarował przewoźnik, a tutaj znajdziecie całą rozpiskę dla poszczególnych firm kurierskich

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
MagiHome
#8 Zapaleniec#

Ciekawe. Wysyłam paczki w terminie, wysyłka ustawiona 24 h. W ostatnim miesiącu nie deklarowałam wysyłki tego samego dnia

oznacz moderatorów
MagiHome
#8 Zapaleniec#

To może Pani moderator wyjaśni mi czemu wczoraj od g. 8 znów wyświetlało się prawidłowo - dostawa jutro. Wczoraj moja g. wysyłki tego samego dnia to 11:30 - a wysłałam tego samego dnia (wczoraj) wszystkie paczki zakupione i opłacone przez klientów do godziny 14:30. I co dziś do 6 rano było dobrze - dostawa jutro - a teraz wyświetla się 28.12. Jak to jest możliwe skoro wszystkie paczki zadeklarowane jako wysyłka tego samego dnia wyszły wczoraj plus kilkadziesiąt paczek zakupiony potem tj do godziny 14:30? Czy naprawdę ktoś ma uwierzyć że nie jest to celowe działanie....

oznacz moderatorów