anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak reakcji na zgłoszenie poprzez formularz.

zet_do_zeta
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, 

Chciałem spytać jak to jest, że jedni mogą więcej niż inni ?

Zgłosiłem kilka aukcji w których sprzedawca na każdym zdjęciu ma napisy na miniaturce i wewnątrz oferty i od 5 dni Allegro nic z tym nie zrobiło , natomiast mojej koleżance usunięto kilka ofert po zgłoszeniu właśnie przez tegoż jegomościa. Wygląda na podwójne standardy traktowania. 

Jak mogę wyegzekwować sprawiedliwość, gdyż na formularz oficjalny ku temu stworzony nikt nie reaguje ?

Pozdrawiam

 

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

krejzole
#14 Krzewiciel#

Jeden ze sprzedawców ma logo na miniaturkach i innych zdjęciach w postaci adresu strony internetowej gdzie prowadzi sprzedaż w swoim sklepie. Ani jedna jego aukcja nie została zamknięta po zgłoszeniu.

Bo są na świecie równi i równiejsi dletego ja już nic nigdy nie będę zgłaszał.

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Ja też przestałam. Nie wiem czy równi i równiejsi ale mi wychodzi że zgłoszenia traktowane są wybiórczo lub losowo

moze tyle ich jest…

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@zet_do_zeta Zgłoszenia przesyłane przez formularz są weryfikowane i jeśli naruszenia się potwierdzą, odpowiedni zespół podejmuje działania. Nie zawsze jest to od razu usunięcie ofert. O szczegółach podejmowanych działań informowany jest tylko sprzedający, który dopuścił się naruszeń. Zdarza się, że czas oczekiwania na reakcję jest długi w związku z dużą liczbą zgłoszeń. Nie zmienia to jednak faktu, że zgłaszanie nam ofert, które naruszają regulamin, ma sens.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

zet_do_zeta
#8 Zapaleniec#

Pani Natalio 7 dni to mało na weryfikację  ?

A ile dajecie nam jako sprzedawcą na poprawienie aukcji zanim ją usuniecie ?

Ja pracuję sam , u Was jest sztab ludzi i narzędzia automatyzujące pracę. 

 

Co mam zrobić aby wyrównać walkę z konkurencją która usunęła innych oferty a sama się lansuje na grafikach i są bezkarni łamiąc kilka punktów regulaminu na raz ?

Proszę podać odnośnik- link do kogo na Allegro wysłać numery aukcji, które mają WSZYSTKIE grafiki z napisami na zdjęciach łącznie z miniaturką. 

oznacz moderatorów

zet_do_zeta
#8 Zapaleniec#

Napisała Pani tak : " Zgłoszenia przesyłane przez formularz są weryfikowane i jeśli naruszenia się potwierdzą, odpowiedni zespół podejmuje działania. "  - jak mają się nie potwierdzić ? Wszystkie grafiki są po podpisywane tekstami, moja znajoma, miała 4 oferty i 3 spadły całkiem i musiała robić wszystko od nowa a tu od 7 dni klient ma wszystkie zdjęcia opisane tekstem i cisza, to co one są OK ?

Proszę o pokierowanie tematu.

 

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

zet_do_zeta - niestety, tak było, jest i tak nadal będzie...

Ja już to przerabiałem i stwierdziłem, że nie ma sensu zgłaszania ofert.

Zanim zgłosisz aukcję - to popatrz ile ich dany sprzedawca ma wystawione:

- jeśli to mały sprzedawca, ma kilkadziesiąt / kilkaset ofert - zaraz je zweryfikują i usuną

- jeśli sprzedawca ma kilkadziesiąt tys. - kilkaset tys. aukcji - to nie masz naco liczyć

Ja zgłaszałem takie aukcje przez formularz i nic z tego nie wynikło.

Dopiero zgłoszenie na AG przyniosło efekty - bo wszyscy mogli ujrzeć aukcje niezgodne z regulaminem.

Ale, sorry, ja mogę zgłosić tylko kilka aukcji, dziesiątek tysięcy nie mam ochoty przeglądać. I z tego samego założenia wychodzi Allegro - musisz na AG zgłaszać pojedyncze aukcje. Jak masz nadmiar czasu, to działaj...

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

zet_do_zeta
#8 Zapaleniec#

 Dziękuję, maxr01 za  wsparcie, bardzo mi rozjaśniłeś temat. Czyli jak zwykle nie ma sprawiedliwości na tym świecie a już na Allegro na pewno 😀

Poczekam jeszcze na kogoś z moderatorów, może coś podpowiedzą, a jak nie to zrobię tak jak piszesz w sumie najlepsza opcja, wtedy nie ma tłumaczenia, że bo wszyscy widzą , że ktoś typowo leci w kulki.. 

Pozdrawiam wszystkich, którzy się wypowiedzieli powyżej.

Miłego weekendu.

oznacz moderatorów

zet_do_zeta
#8 Zapaleniec#

Dla przykładu wklejam pierwszą z brzegu ofertę tego sprzedawcy.

Miniaturka z podpisem, 90% zdjęć z aukcji z napisami, w dodatku robi z siebie jedynego dystrybutora/importera co nie jest prawdą a nawet nie jest firmą i nie wystawia faktury, to też wprowadza w błąd.

Nie jestem złośliwy, ale to na jego wniosek znajomej usunięto aukcje a sam ma totalnie wszystkie prawie zdjęcia opisane. Zrobił dziewczynie na złość a sam ma parasol ochronny ? No jak ? Trzeba zastrajkować i zgłaszać.😉

Takich aukcji ma około 10-12 więc to nie było jakoś ciężko je zweryfikować, prawda ? 

Mam je tu wklejać w osobnych wątkach kolejno czy ktoś je po prostu przyjrzy ?

https://allegro.pl/oferta/elektryczny-nalewak-pompka-dyspenser-do-napoi-wina-gratisszwagromat-redsac...

zet_do_zeta_1-1708136650670.png

 

oznacz moderatorów

zet_do_zeta
#8 Zapaleniec#

Jeszcze jedno pytanie do Was drodzy Allegrowicze, czy na Allegro lokalnie też musza być zdjęcia bez podpisów i miniaturka czysta czy tam jest wolna amerykanka i roi się według uznania, bo nie mogę sobie tego doczytać. Dzięki.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@zet_do_zeta daj sobie spokój ze zgłaszaniem do allegro pojedynczych aukcji. Skoro to konto jest prywatne, a widzę, że sprzedaż jest ciągła i na dosyć dużą skalę, to zgłoś do odpowiednich organów, one zadziałają dużo szybciej niż allegro i dużo bardziej dotkliwie.

jak ktoś może się tytułować oficjalnym dystrybutorem i sprzedawać z prywatnego konta bez żadnych dokumentów sprzedażowych, bardzo dziwne.

ale widzę, że właśnie aukcje się jednak zakończyły.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

folkowy-slesin
#10 Popularyzator#

Zgłaszałam kiedyś produkty źle powiązany z katalogiem np szydełko było skórą owczą. Chodzi o chińskie badziewie, którego jest masa w każdej kategorii i moim zdaniem zaśmieca i zniechęca do kupowania. Usunięcie ofert zajęło Allegro 2-3 tygodnie i to nie wszystkich.

Zgłaszałam również polskich sprzedawców, którzy używają niedozwolonych słów w opisie typu najtaniej, okazja i oferty nadal wiszą. Także są równi i równiejsi.

oznacz moderatorów

zet_do_zeta
#8 Zapaleniec#

Allegro w dalszym ciągu  proszę o interwencję w sprawie zgłoszonej aukcji.

https://allegro.pl/oferta/elektryczny-nalewak-pompka-dyspenser-do-napoi-wina-gratisszwagromat-redsac...

zet_do_zeta_0-1708184118865.png

 

 

 

oznacz moderatorów

zet_do_zeta
#8 Zapaleniec#

Ktoś to jednak czyta, bo zamiast usunąć aukcję którą zgłosiłem powyżej do weryfikacji , to allegro usunęło aukcję mojej przyjaciółce, 

powód -  niewłaściwa kategoria ogłoszenia  - strasznie wielkie wykroczenie chociaż inni wystawiają oczywiście w tej samej kategorii

WCALE NIE WIDAĆ TU ZEMSTY MODERATORÓW !

Dzieje się to kilka godzin po tym jak zgłosiłem powyższą aukcję z niewłaściwymi zdjęciami mocno naruszającymi obowiązujące regulaminy.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@zet_do_zeta To się nazywa "snucie teorii spiskowej" > 1. to była "Zemsta Nietoperza" pomyliłeś tytuły > 2. to nie nasze moderatorki usuwają aukcje, tylko przekazują dalej do odpowiedniego zespołu, który się tym zajmuje > 3. wg. Ciebie to wśród naszych Pań są takie ze zdolnością jasnowidzenia "kto tu jest czyimś przyjacielem/przyjaciółką?" 

Mnie kiedyś usunęli ze 30 aukcji za brak białego tła na miniaturce > zgłosił to jakiś "transchabert" jak podejrzewam > usiadłem przy komputerze > poświęciłem godzinkę > poprawiłem i "po ptokach"

oznacz moderatorów

zet_do_zeta
#8 Zapaleniec#

Allegro w dalszym ciągu  proszę o interwencję w sprawie zgłoszonej aukcji.

https://allegro.pl/oferta/elektryczny-nalewak-pompka-dyspenser-do-napoi-wina-gratisszwagromat-redsac...

 

Kilka naruszeń w jednej aukcji, zgłoszone ponad 10 dni temu, nadal cisza, proszę zatem o wyjaśnienie czy taka aukcja z taką grafiką i napisami jest zupełnie legalna i można z niej brać wzór ?

zet_do_zeta_0-1708646379926.png

 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@zet_do_zeta Przekazałam prośbę o ponaglenie weryfikacji wskazanej oferty. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Czyli standard.... nic się nie zmieniło. Niby można zgłaszać, a efekty są "różne" - tez to przerabiałem. Ja zgłosiłem aukcje, a potem mi usunięto. Dlatego już nie zgłaszam.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów