anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ceny jednostkowe w kategorii Uroda i Zdrowie (Kosmetyka)

MAMY ROZWIĄZANIE!
Alora-Hurtownia
#11 Animator#

Witam serdecznie @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_ ,
znalazłam na forum informację, że w w/w kategoriach ceny jednostkowe są przez Allegro wprowadzone od prawie dwóch lat. Mam uzupełnione wszystkie parametry w swoich aukcjach, a mimo wszystko cen jednostkowych brak.
Sprawa o tyle ważna, że Inspekcja Handlowa robi naloty na hurtownie i sklepy stacjonarne. Najpewniej zaraz wyczują łatwy pieniądz na Allegro, gdzie w większości aukcji tych cen (prawnie wymaganych) brak. Nie wiem teraz, czy zająć się tym na własną rękę edytując każdą aukcję i podając przeliczenie, czy zrobicie to z automatu?

Pozdrawiam serdecznie

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Alora-Hurtownia Cześć, przelicznik ceny za jednostkę jest obecnie tylko w wybranych kategoriach. W których dokładnie kategoriach chciałabyś widzieć przelicznik na cenę jednostkową? 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Alora-Hurtownia
#11 Animator#

W moim przypadku jest to 42 pozycje:
Zrzut ekranu 2024-01-10 193512.png

Ale moim skromnym zdaniem chyba najlepiej by było gdyby Allegro wprowadziło taki standard całościowo w każdej kategorii, której mamy jednostki gramowe/litrowe. Bez sensu ryzykować problemy na poziomie prawnym z IH.

Pozdrawiam serdecznie 🙂

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Alora-Hurtownia Dzięki, przekażę tę listę kategorii do weryfikacji. 🙂 Pamiętaj jednak, że samo sortowanie według ceny za jednostkę udostępniamy na listach ofert w tych kategoriach, w których cena za jednostkę pojawia się w minimum 90% ofert. Jeśli w danej kategorii nasycenie ceną za jednostkę jest zbyt niskie, nie włączymy sortowania według ceny za jednostkę.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Alora-Hurtownia
#11 Animator#

Co w takim razie mam zrobić? Zgodnie z literą prawa Sprzedawca jest zobowiązany do podawania ceny jednostkowej. Jeśli nastąpi kontrola Inspekcji Handlowej kto weźmie za to odpowiedzialność? Moim zdaniem albo Allegro deklaruje się, że wprowadza taki parametr w każdym produkcie jednostkowym, albo Sprzedawca robi to na własną rękę, bo finalnie jak będzie jakiś problem to Sprzedawca zostanie z tym sam, bo nie chce mi się wierzyć, że weźmiecie jakąkolwiek odpowiedzialność prawną.

oznacz moderatorów
Alora-Hurtownia
#11 Animator#

@ko_alka dziękuję najmocniej! Część produktów ma już podane ceny jednostkowe 🙂 Szanuję za bardzo szybką reakcję na problem. Proponuję jednak zaaranżować jakiś wewnątrz firmowy miting w tej kwestii i 'z marszu' wprowadzenie takiej opcji we wszystkich produktach, które prawnie podchodzą pod ten dziwny obowiązek związany z cenami jednostkowymi. Bez sensu generować sobie potencjalne problemy z Inspekcją dla obu stron, Sprzedającego i pośrednika jakim jest Allegro.
Pozdrawiam serdecznie i życzę spokojnego dnia!

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Alora-Hurtownia Polecam się na przyszłość. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Alora-Hurtownia
#11 Animator#

Można jakoś ocenić rolę moderatora lub dać feedback? 😊 Za każdym razem, gdy mam jakiś większy problem Pani go natychmiast rozwiązuje.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Alora-Hurtownia Ojej, bardzo mi miło. 🙂 Możesz zostawić pozytywną ankietę, która co jakiś czas pojawia Ci się na Gadane. 😊

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Alora-Hurtownia
#11 Animator#

Zrobiłam screena, żeby nie zapomnieć 😀 Udanego weekendu Pani życzę!

oznacz moderatorów