anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Chcę nadać przesyłkę w inny sposób niż Allegro Inpost. Jak z tego zrezygnować?

Frycek62
#7 Wielbiciel#

Wystawiłem produkt z opcją wysyłki Allego Inpost. Klient zakupił wyrobów.  Nie mam możliwości wydruku etykiety. Chcę wysłać normalnym Inpostem bez wydruku etykiety - niejako poza allegro. Czy muszę anulować wysyłkę przez allegro? Jak to zrobić?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

LEW433
#21 Demiurg#

Wyślij jak tak chcesz, wstaw tylko nr przesyłki. A dlaczego tak chcesz?

oznacz moderatorów

Frycek62
#7 Wielbiciel#

Dzięki za odpowiedź! Gdzie mam wstawić numer przesyłki? Nie mam jak wydrukować etykiety. Przez aplikacje inpost można bez etykiety nadać paczkę... 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Frycek62 Na czacie.

oznacz moderatorów

moskio_3
#8 Zapaleniec#

Da się wysłać paczkę bez naklejki, za pomocą aplikacji, tak jest napisane na stronce Inpostu, niestety nie wiem jak działa ich aplikacja. Jak już się uporasz z wysyłką to numer nadawczy wpisz w zakładce Sprzedaż->zamówienia od Kupujących i po sprawie 😉

oznacz moderatorów

Frycek62
#7 Wielbiciel#

Dzięki. Tak, wiem. Obawiałem się jedynie, że Kupujący będzie widział cały czas status "czeka na nadanie". Z aplikacji InPost nadałem bez naklejki, trochę drożej, ale bez problemowo. Szkoda, że z Allego InPost nie można bez etykiety. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Frycek62 w aplikacji InPost nadanie będzie w innej cenie niż na Allegro, ale jeśli tak Ci wygodniej to nie ma problemu. Numer przesyłki, aby kupujący mógł ją śledzić, możesz mu przesłać na czacie Allegro Lokalnie, informacje o odbiorze przesyłki otrzyma od przewoźnika. 
Na przyszłość możesz w ofertach udostępniać dostawę Allegro One Box, wtedy nie jest konieczne drukowanie etykiety, tylko napisanie kodu na przesyłce. Tajką przesyłkę nadasz tylko w automacie paczkowym Allegro One Box, więc sprawdź, czy masz jakiś w pobliżu. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Frycek62
#7 Wielbiciel#

Tak też zrobiłem. Dziękuję. Chodziło mi jedynie o wycofanie informacji z Allegro dla Kupującego, że przesyłka czeka na wysyłkę... Pozdrawiam!

oznacz moderatorów

moskio_3
#8 Zapaleniec#

Panie kolego widzę, że problem z wysyłką Allegro Inpost, który pojawił się 19.02 jeszcze nie został naprawiony. Zrób tak jak ja wejdź na stronę Inpostu, wygeneruj naklejkę na paczkę, opłać przesyłkę przelewem i wyślij przesyłkę. Będziesz parę złotych w plecy, ale przynajmniej twój klient nie będzie robił dramy, że jeszcze zamówiony do niego towar nie dotarł. W formularzu zamówienia wpisz numer nadawczy i po sprawie...

oznacz moderatorów

Frycek62
#7 Wielbiciel#

Dzięki. No własnie da się wydrukować etykietę, ale chciałem tego uniknąć... wysłałem finalnie poza Allegro InPost - normalnie z aplikaci InPost. Wtedy można wysłać bez naklejania etykiety. Fajnie, jakby allegro miało taką opcję z InPost - łatwiej, prościej, ekologicznie 🙂

oznacz moderatorów

moskio_3
#8 Zapaleniec#

Fajnie to by było gdyby Allegro pokryło koszty jakie ponieśli wszyscy Sprzedający w związku z dopłatą do przesyłek, bo nie działała aplikacja Menadżer wysyłek 😞

oznacz moderatorów