anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co mam zrobić jeśli klient po 5 miesiacach składa reklamację na mop?

maxi-outlett
#7 Wielbiciel#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_  Witam. Co mam zrobić w sytuacji kiedy klient po 5miesiacach składa reklamację na mop Vileda. Chodzi o to że klient pisze że kij od mopa (plastikowe elementy)połamał się po  5 miesiącach uzytkowani. Czy muszę przyjąć reklamację?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@maxi-outlett musisz na pewno rozpatrzyć reklamację, to czy ją uznasz czy odrzucisz zależy od Ciebie. Natomiast zgodnie z przepisami sprzedający (będący przedsiębiorcą) odpowiada wobec konsumenta za wady fizyczne sprzedanej rzeczy przez 2 lata, licząc od wydania rzeczy (w przypadku nieruchomości okres ten wynosi 5 lat). 
W tym artykule znajdziesz więcej szczegółowych informacji na temat reklamacji. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Składa bo może, a Ty musisz się do reklamacji ustosunkować>rozpatrzyć ja i masz na to 14dni. możesz uznać a możesz odrzucić możesz rozpatrzyć na odległość a możesz poprosić o odesłanie.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@maxi-outlett reklamację musisz przyjąć i rozpatrzyć, zakup z przed 1 stycznia więc do roku domniema się że wada tkwiła w produkcje, poproś o odesłanie i sprawdź może wadliwy produkt lub klient otwierał nim piwo, ale bez zbadania nie podejmiesz decyzji 😞 

ps. mój kij też się rozleciał po kilku miesiącach kupiłem zamiennik za 15 zł też skręcany-składany i działa już kilka lat 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ALL-DA
#13 Ambasador#

@maxi-outlett  napisał(a):

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_  Witam. Co mam zrobić w sytuacji kiedy klient po 5miesiacach składa reklamację na mop Vileda. Chodzi o to że klient pisze że kij od mopa (plastikowe elementy)połamał się po  5 miesiącach uzytkowani. Czy muszę przyjąć reklamację?


@maxi-outlett oczywiście nie musisz uznać roszczeń ale rozpatrzyć w ustawowym terminie masz obowiązek

Pamiętaj też o udzielaniu terminowych odp szczególnie w dyskusji aby uniknąć przykrych niespodzianek ze strony allegro

 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Mop jest do mycia a nie podpierania ,reklamację musisz rozpatrzyć ale to Ty decydujesz o jej wyniku.

oznacz moderatorów