anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co mogę zrobić jeśli moje konto zostało zawieszone?

onyx600
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry. Przed chwilą dostałem informację, że moje konto zostało zawieszone. Jestem załamany. Mam dwa konta sprzedałem pomiędzy jednym a drugim kontem kabel USB o wartości 2 złotych, żeby sprawdzić jak to działa.  Nie sądziłem, że to będzie miało takie konsekwencje. Założyłem zgłoszenie a to będzie się ciągnąć. Co mogę jeszcze zrobić aby mi to konto odblokowano? Proszę o pomoc

oznacz moderatorów
35 ODPOWIEDZI 35

komis-bell
#21 Demiurg#

@onyx600 Jedyna możliwość aby odblokować konto to rozmowa z działem bezpieczeństwa allegro. Oni nakładają blokady i tylko oni mogą je zdjąć.
Tu na forum nikt Ci niestety nie pomoże.

oznacz moderatorów

onyx600
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję za informację. Dzwoniłem pod numer 616 271 777 i tam rozmawiałem z Panią konsultant i Ona powiedziała, że musi się skonsultować z działem bezpieczeństwa. Czy jest jakaś możliwość aby skontaktować się bezpośrednio z nimi. To jakaś załamka. Zbliża się długi weekend i cała sprzedaż mi siada. Straty będą ogromne

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@onyx600 Niestety ale przygotuj się, że to może potrwać w najlepszym wypadku kilka dni.

oznacz moderatorów

onyx600
#9 Pomysłodawca#

Chyba zwariuję. Przecież nie było żadnego ostrzeżenia żadnej informacji. Siedzę sobie spokojnie a tutaj nagle taki mail i w jednej sekundzie brak możliwości sprzedaży. No przecież jak tak może być że nikt o niczym nie informuje i nagle blokada?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@onyx600 Regulamin allegro zabrania robienia zakupów u samego siebie - przypuszczam, że blokada poszła z automatu.

Generalnie jeśli miałeś czyste konto do tej pory to sytuację pewnie da się rozwiązać ale załatwisz to tylko z działem bezpieczeństwa.

oznacz moderatorów

onyx600
#9 Pomysłodawca#

No ale co to znaczy czyste konto? Mam tysiące klientów. Parę dyskusji bo przecież mając tyle transakcji nie jest możliwe ich uniknięcie.pozdrawiam

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@onyx600 Brak zaległości w płatnościach, brak ostrzeżeń, nierozwiązane dyskusje itp.


oznacz moderatorów

onyx600
#9 Pomysłodawca#

No super. Zaległości brak tylko bieżąca faktura do opłacenia. Nierozwiązanych dyskusji brak. Ostrzeżenia to jakiego typu? Bo miałem jedno ale dotyczyło, że używam niewłaściwej nazwy przedmiotu co zostało przeze mnie poprawione. pozdrawiam

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@onyx600 W takim razie myślę, że nie będzie problemu z wyjaśnieniem sprawy i zdjęciem blokady.

oznacz moderatorów

onyx600
#9 Pomysłodawca#

Mam nadzieję ale dlaczego zero ostrzezeń i nagle blokada podczas gdy zbliża się najlepszy czas na sprzedaż czyli weekend. Nie mam nawet ani jednego negatywa

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Blokada najpewniej poszła z automatu. Algorytm zauważył zakup między dwoma kontami zarejestrowanymi na te same dane.

oznacz moderatorów

onyx600
#9 Pomysłodawca#

Wiem, że dywagacje na tem temat są bez sensu ale to miało miejsce około 4 miesięcy temu. To dopiero teraz to algorytm zauważył? Nio i dlaczego nie ma żadnych ostrzeżeń tylko od razu blokada? Przecież nie sprzedałem tysięcy sztuk w celu uzyskania korzyści finansowych tylko kabel JEDEN o wartości 2 zł. pozdrawam

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Powinieneś dostać maila a w nim powinien być podany powód blokady.
Napisali, że chodzi konkretnie o tą sytuację?

oznacz moderatorów

onyx600
#9 Pomysłodawca#

Tak napisali ze sprzedaż pomiędzy swoimi kontami jest zabroniona i od razu na drugim koncie także założyli blokadę

oznacz moderatorów

onyx600
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry,

informujemy, że zawiesiliśmy Twoje konto, ponieważ naruszyłeś art. 2.9 b Regulaminu Allegro Niedozwolone jest bowiem licytowanie i kupowanie we własnych ofertach oraz w sytuacji, gdy konta Sprzedającego i Kupującego są ze sobą powiązane. Może to prowadzić, m.in. do:

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

I jak płacisz sowite prowizje to jest szansa... 😄

oznacz moderatorów

onyx600
#9 Pomysłodawca#

 W tym miesiącu rachunek 4.600 samej prowizji i to tylko na jednym z kont. Przysłali mi informację, że mam złożyć wyjaśnienia dlaczego takie transakcje miały miejsce. Wysłałem wyjaśnienia i czekam na odpowiedź. Boje się tylko, że do poniedziałku jej nie będzie bo przecież długi weekend...

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Ale regulamin chyba czytałeś? 😮


Już ponad 16 lat temu była tam taka informacja - zapisana w ten lub inny sposob. Chodziło o trzaskanie pozywtywnych komentarzy pomiedzy wlasnymi kontami.

oznacz moderatorów

onyx600
#9 Pomysłodawca#

Wiem. To moja głupota. Transakcja była groszowa. Nie sądziłem, że grozi mi coś takiego za tak niewielkie przewinienie. Moja głupota

oznacz moderatorów