anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co z Programem Szybkich Wysyłek od 01.01.2022?

tryme_pl
#9 Pomysłodawca#

Witam,

Z tego co zrozumiałem Program Szybkich Wysyłek kończy się dzisiaj 31.12.2021, dlatego też mam pytanie, kiedy możemy spodziewać się informacji o nowym programie?

Czy od jutra jako sprzedający będziemy płacić pełną wartość wysyłki?

oznacz moderatorów
32 ODPOWIEDZI 32

AlePiesio
#13 Ambasador#

Dobre pytanie. Jutro już jest pierwszy dzień nowego roku a nowego programu szybkich wysyłek nie ma. 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@tryme_pl, rabaty w ramach Programu Szybkich Wysyłek otrzymasz za zamówienia wysłane do 31 grudnia 2021 r. Po tym czasie zakończymy program. Pracujemy nad nowym programem, natomiast jest to temat, który powinien pojawić się w aktualnościach na początku przyszłego roku. 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

Czyli po prostu nie będzie narazie rabatów w pierwszych dniach stycznia, ale będzie doliczana opłata 0,99zł tak jak zwykle tak? 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@AlePiesio, tak - po zakończeniu programu, sprzedający nie otrzymają opustu za przesyłkę (wysokość opłaty zależy od wartości zamówienia - więcej szczegółów znajdziesz tutaj).

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

Dziękuję. A czy od jutra metoda dostawy kolporter będzie kosztować 8.99zł tak? Czy automatycznie zmieni się cena w moim cenniku dostaw z 0zł na 8.99zł czy muszę sam to zmienić ręcznie? 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@AlePiesio, tak samo, jak przy starcie promocji - automatycznie zmienimy ceny w ofertach sprzedających: 

  • metoda Allegro One Box - 7,99 złotych,
  • metoda Allegro One Punkt - 8,49 złotych. 

Taka cena pojawi się we wszystkich ofertach 3 stycznia i w tym kontekście nie musisz nic robić sam. 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@AlePiesio, promocję na metody dostawy Allegro Punkty Kolporter przedłużyliśmy o 2 dni - potrwa do końca 2 stycznia 2022 r. Od 3 stycznia 2022 będziemy już pobierać od sprzedających oraz kupujących opłaty za przesyłki poza Allegro Smart! Przesyłki Allegro Smart! nadal będą bezpłatne. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

Dziękuję za informację. Czyli jak dziś wygenerowałem etykiety darmową za 0zł do kolportera a wyślę ją w poniedziałek 3 stycznia to nię będzie doliczona żadna opłata ? 🙂 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@AlePiesio, nie powinna - gdyby stało się inaczej, daj proszę znać, będę to weryfikować. 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

Witam, jest 3 stycznia a w cennikach dostaw dalej jest 0zł za punkty allegro kolporter. Promocja się skończyła wczoraj, i miało się zmienić samo w cenniku dostaw, tak zostałem tutaj zapewniony. Proszę o wyjaśnienie @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@AlePiesio, możesz podać numer takiej przykładowej oferty? Zweryfikuję to. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

Chodzi o wszystkie moje oferty. Np numer oferty: 10898819229

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@AlePiesio, z tego, co widzę, ta przesyłka ma w ofercie darmową dostawę Allegro Smart! Przesyłki Allegro Smart! nadal będą bezpłatne. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

Ale nie ma informacji o tym ile kosztuje przesyłka bez smart! Więc chyba coś jest nie tak. Przy innych formach dostawy są dwie ceny, ze smartem 0 i bez smart np 8.99zl 

Screenshot_2022-01-03-09-36-31-287_pl.allegro.jpg

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@AlePiesio@annas14-firma skonsultowałam dodatkowo tę kwestię. Wszystko, o czym napiszę poniżej jest informacją, którą otrzymacie dziś w oficjalnej komunikacji.

Rozpoczęliśmy proces migracji ofert, w których są dostępne metody Allegro One. Oznacza to w praktyce, że w około 30 milionach ofert zmienimy ceny z 0,00 złotych na 7,99 zł (dla One Box) oraz 8,49 zł (dla One Punkt). Migracja, ze względu na dużą liczbę ofert, może potrwać około 2-3 dni (być może dłużej).

Sprawdźcie, proszę, czy możecie zmienić cenę ręcznie. Jeśli nie i kupujący zakupi ofertę w cenie sprzed migracji, pobierzemy opłatę, natomiast zwrócimy ją automatycznie do końca miesiąca (korekta na billingu).

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@mr_oma 

annas14firma_0-1641200171919.png

A wyszło ja k zwykle. Aż przykro komentować. Nawet nie staracie się trzymać poziomu grzeczności. 

 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@annas14-firma, w większości ofert cena powinna zmienić się automatycznie dziś do końca dnia. Natomiast w przypadkach, w których tak się nie stanie, nie będziecie stratni - będziemy korygować opłaty. 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@mr_oma Po pierwsze, zmiana została zapowiedziana 20 grudnia jako automatyczna. 

Po drugie, taka procedura zmiany cen powinna być przygotowana i rozpocząć się automatycznie o godzinie 0:00 Do godziny 2:00 3  stycznia nie było możliwości zmiany ceny nawet ręcznie (blokowana zmiana z powodu promocji)

Po trzecie, taka zmiana może zająć góra kilkadziesiąt minut. Opowiadanie o dniach to asekuracja i zapowiedź oczekiwanych kłopotów z realizacją.

Po czwarte, jak zwykle zabrakło słowa przepraszamy.

oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

Dokładnie, w sylwestra zadałem pytanie czy ceny zmienią się automatycznie, dostałem odpowiedź że tak. Oczywiście dziś wyszło jak zwykle, człowiek musi się upominać i jak zwykle jest inaczej niż pracownik allegro poinformował nas. 

oznacz moderatorów