anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Cofnięta wypłata środków z Allegro

NophoNophoo
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, dzisiaj (04.01.2021) przed godziną pierwszą w nocy w serwisie Allegro dokonałem wypłaty na moje konto przy pomocy usług PayU. Około godziny temu (16:00) pieniądze zostały zaksięgowane i po niecałej minucie cały przelew się cofnął, jest to wina Banku czy serwisu PayU? bo w tej chwili przepadły mi pieniądze i nie wiem co mam robić.

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

xyz96
#21 Demiurg#

Zaksięgowane gdzie? Na koncie bankowym? jeśli tak, nie miały prawa się cofnąć. Jeżeli zleciłeś wypłatę i ona nie dotarła do banku, to sprawcą jest tylko Allegro. Wyjaśniaj to tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=4b9531bc-1c7f-488f-9b10-4a7888ea5bdf

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@NophoNophoo skoro były już w banku zaksięgowane, to tam ich szukaj. Może bank pobrał jakieś opłaty. Zadzwoń na infolinię banku. 🙂

oznacz moderatorów

NophoNophoo
#7 Wielbiciel#

tak z Banku pobrało, ale dokładnie taką kwotę jaka mi przyszła co do grosza i tytuł tego przelewu to wypłata PayU i numerki zlecenia a sam przelew ma kategorię "Anulowanie uznania"

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@NophoNophoo Co to znaczy "z banu pobrało"? To niemożliwe bez Twojej autoryzacji.  Masz w banku historię operacji, sprawdź wpłaty i wypłaty - tam Ci niczego nie mogło pobrać bez Twojej zgody. Bank to nie Allegro, tam są inne standardy. Jaki to bank?

oznacz moderatorów

NophoNophoo
#7 Wielbiciel#

pisałem z bankiem i powiedzieli że to nie jest ich sprawka i nie wiedzą o co chodzi, kontaktowałem się z Allegro i złożyli wniosek do PayU 

oznacz moderatorów

NophoNophoo
#7 Wielbiciel#

bank To mBank. mam pobrane jako PDF potwierdzenie wpłaty jak i tego tajemniczego cofnięcia 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@NophoNophoo To bank współpracujący z Allegro przy ratach, zmień bank. Odwołaj się, napisz reklamację, powołaj się na nieautoryzowany przelew z Twojego konta na saldo PayU po zaksięgowaniu wpłaty. To niedopuszczalne. Gdyby to nie odniosło skutku, napisz do KNF.

oznacz moderatorów

NophoNophoo
#7 Wielbiciel#

tylko to nie bank zwrócił płatność tylko samo PayU, jak pisze konsultant na czacie Allegro musiał być błąd po stronie PayU i ono cofnęło płatność 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@NophoNophoo Nie, jeśli wpłata była już zaksięgowana w banku, bank i PayU nie miały prawa bez Twojej autoryzacji niczego cofać. Możesz się poddać, a możesz też się odwołać, Twój wybór.

oznacz moderatorów

NophoNophoo
#7 Wielbiciel#

dostałem zwrotną wiadomość od Allegro gdzie dowiedziałem się że, PayU poprawnie wysłało mi przelew i nie odnotował żadnego zwroty/anulowania płatności. Napisałem również do banku od którego dowiedziałem się że to nie jego wina on nic nie wie i umywa ręce tak samo jak Allegro, a ja jestem bez pieniędzy    

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@NophoNophoo No właśnie, coś jest na rzeczy. Złóż pisemną reklamację w banku i w Allegro. Potem odwołaj się do KNF, przedstawiając otrzymane odpowiedzi. Pieniądze się znajdą. Jeśli były już zaksięgowane w banku jak piszesz, bank musi Ci je oddać. Jeśli nie były zaksięgowane w banku, przetrzymuje je PayU.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@NophoNophoo porównaj nr konta z którego przyszło i na które wyszło, może miałeś włam i Ci ktoś podebrał 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@NophoNophoo tak jak pisaliśmy w korespondencji mailowej. Operator płatności wykonał ją poprawnie i jej nie anulował, dlatego w tej sprawie słusznie skontaktowałeś się z bankiem. Jeżeli środki zostały “odbite” z konta bankowego, powinny w przeciągu kilku dni zaksięgować się na Twoim koncie Allegro Finanse, skontaktuj się z nami kiedy zauważysz taką wpłatę, ponieważ w celach bezpieczeństwa na Twoje konto zostanie nałożona automatyczna blokada wypłat. Jeżeli do końca tygodnia nie wrócą, do odpowiedzi na ostatnią wiadomość mailową od Allegro załącz proszę pdfy, o których pisałeś.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów