anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czas dostawy/ przewozu kurier Pocztex

folkowy-slesin
#10 Popularyzator#

Halo halo czy algorytmowi liczącemu czas dostawy/ przewozu dla kuriera poczty coś się nie pomieszało? Zamówienie nr 87db5c50-f654-11ee-9042-99425d5760c8

Zakup 9.04, czas wysyłki 1 dzień. Wysyłka 10.04

Przewidywany czas dostawy 15.04 !!!!!!!!!! a kurier doręczył paczkę dziś 11.04

Tak wiem zaraz będzie odpowiedź, że to moje wysyłki zawiniły. Nie nie zawiniły, bo nie wysyłam z opóźnieniem wręcz mam odwrotny problem, bo w styczniu kilka paczek wysłałam za wcześnie.

poczta.JPG @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@folkowy-slesin Sprawdziłam to i przewidywany czas dostawy dla tego zamówienia to 11-15.04. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

folkowy-slesin
#10 Popularyzator#

Dziękuje za odp. Jeszcze jedno chyba najważniejsze pytanie co widzi kupujący te widełki 11-15.04 czy tak jak ja 15.04? Pytam na przyszłość, bo zawsze uprzedzam telefonicznie i w wiadomości, że Allegro źle podaje czas dostawy i paczka będzie wcześniej.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@folkowy-slesin Dyskusja z algorytmem to tak jakbyś się kopał z osłem > nie masz szans🤣

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@Ziolko39 Zwyczajnie przegięli w drugą stronę. Najpierw podawali nierealnie krótkie czasy, każąc ludziom wysyłać tego samego dnia zakupy z godziny 14.55, a po licznych skargach na forum ustawili odwrotnie.

A wystarczyło w tym w ogóle nie grzebać, tylko podawać terminy, które deklaruje sprzedawca. Bo on sam wie najlepiej, kiedy jest w stanie spakować i wysłać, czy w jakich godzinach odbiera kurier

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@folkowy-slesin Niestety, moim zdaniem czas został podany prawidłowo. Wprawdzie większość przesyłek Pocztex jest doręczanych następnego dnia, ale oficjalny czas deklarowany przez Pocztę P. wynosi dwa dni robocze (dzień nadania się nie liczy). A ponieważ nadanie było w czwartek, doliczyło weekend (nieroboczy) i stąd 15.04. 😎

Inna sprawa, że czas powinien być podany tak jak napisała moderatorka: z widełkami 11.-15.04, a nie ostatni możliwy

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

a ja zauważyłem, że ostatnio allegro nadzwyczajnie skróciło czas doręczenia swojego kuriera allegro one, a pozostałe formy dostawy wydłuża. Czyżby przypadek ? czy może celowe działanie w celu zachęcenia kupujących do wyboru tej konkretnej formy dostawy 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Dla usługi Pocztex Kurier deklarowany termin doręczenia to D+1, a gwarantowany D+2, a dla przesyłek niestandardowych i gabarytu 2XL - D+3. Terminy obowiązują pod warunkiem nadania do godziny granicznej (najczęściej jest to 15:00).

oznacz moderatorów