anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czemu tyle prowizji?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Danielu0203
#9 Pomysłodawca#

Sprzedałem przedmiot za 139zł, kupujący wybrał allegro przesyłka polecona za 6,99 a mi naliczyło opłatę za wysyłkę 11,99zł. Oj Allegro Allegro, myślałem tu swój sklep rozwijać, ale charytatywnie to ja pracować nie będę.

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16
Client:100160870
#12 Orędownik#

@Danielu0203. To nawet nie wyszło ci 10% a ty rozpaczasz ze to dużo. 

oznacz moderatorów
Danielu0203
#9 Pomysłodawca#

Jeśli kupujący zapłacił 6,99zł za wysyłkę to czemu ja mam płacić 11,99zł?

oznacz moderatorów
wicekdw
#12 Orędownik#

@Danielu0203 bo jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Prowizja jest po prostu zyskiem Allegro, opłatą za usługę sprzedaży w tym portalu. I jest ustalana jako procent od ceny sprzedaży. Wysokość tej prowizji w procentach różni się w różnych kategoriach. Ty najwyraźniej zapłaciłeś 8% od ceny sprzedaży ale koszt wysyłki nie ma tu nic do rzeczy. To dużo ale niestety tak jest na Allegro.

oznacz moderatorów
Danielu0203
#9 Pomysłodawca#

Ale prowizji miałem z tej sprzedaży ponad 15zł+11,99zł za wysyłkę gdzie kupujący zapłacil za wysyłkę 6,99...prowizja od sprzedaży swoją drogą, tylko zastanawia mnie czemu 5zł mi doliczyli za wysyłkę za kupującego. Ogólnie zapłaciłem ponad 27zł z tej sprzedaży.

oznacz moderatorów
wicekdw
#12 Orędownik#

@Danielu0203 Sorry, źle zrozumiałem. Myślałem, że chodzi tylko o wysokość prowizji od sprzedaży. Ale czemu naliczono inny koszt wysyłki to tego nie wiem.

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Danielu0203 Podaj mi proszę numer zamówienia, którego dotyczy Twoje pytanie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Danielu0203
#9 Pomysłodawca#

fb171c01-d238-11ec-8fa6-69e6fa8579e0

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Danielu0203 Poprosżę jeszcze login konta, którego dotyczy to zamówienie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Danielu0203
#9 Pomysłodawca#

dankoxstyle

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Danielu0203 Dziękuję, ale za ten zakup naliczyliśmy prowizję w wysokości 15,68 zł i na Twoim koncie nie ma innego pobrania za to zamówienie na kwotę 11,99 zł. Jedyna inna opłata w tym dniu to 5,90 zł za wyróżnienie w ofercie 12102688534. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Danielu0203
#9 Pomysłodawca#

Patrzę w rozliczenia i mam naliczoną prowizję 15,68zł a zaraz wyżej Przesyłka poczta polska 11,99zł. Wchodzę w to, klikam którego zamówienia dotyczy ta opłata i pokazuje te zamówienie właśnie o którym jest mowa.

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Danielu0203 Tak, rzeczywiście znalazłam jeszcze naliczoną opłatę dla PP w następnym dniu. Wyjaśnię tę sytuację z właściwym zespołem i wrócę do Ciebie z odpowiedzią. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Danielu0203 Dostałam już potwierdzenie, że prawidłowo naliczyliśmy prowizję za to zamówienie. W ofercie, której dotyczy udostępniłeś metodę Allegro Przesyłka polecona, której koszt wynosi 6,99 zł i tyle zapłacił za nią kupujący. Natomiast Ty przesyłkę nadałeś metodą Allegro Pocztex Kurier 48, dlatego na Twoim rachunku pojawiła się dodatkowa opłata 11,99 zł.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
wicekdw
#12 Orędownik#

Allegro ma strasznie wysokie prowizje od sprzedaży - praktycznie za nic bo moim zdaniem wcale pracy sprzedającym nie ułatwia i nie wywiązuje się ze swoich obowiązków. 8% prowizji to bardzo dużo i faktycznie ciężko wygenerować jeszcze jakikolwiek zysk dla siebie.

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

W wielu kategoriach to z 8 % by się cieszyli bo płacą 10 ,12 ,15 % a nawet więcej .Wystaw sobie z wyróżnieniem to dopiero zobaczysz jaki to rozbój.

oznacz moderatorów
ares_
#14 Krzewiciel#

@Danielu0203 

Może źle nadałeś ? Zamiast przesyłki poleconej wybrałeś kuriera i dlatego jest 11,99zł.

oznacz moderatorów