anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy Allegro chroni sprzedawców?

Starwars_pl
#9 Pomysłodawca#

Sytuacja: Zamówienie (ok 100zł) od klienta w grudniu - inpost. Klient odbierając w paczkomacie stwierdza, że kurier pomylił paczki - nie jego przesyłka. Dyskusja - ok. Złożyliśmy reklamacje w inpost i wysłaliśmy ponownie paczkę do klienta - tym razem dotarła bez przeszkód. Po ok. 2 tygodniach pierwsza właściwa paczka dociera do klienta. Kontakt z klientem, prosimy o zwrot 2 przesyłki - klient OK (początek stycznia). Okazało się, że termin darmowego zwrotu allegro minął - trudno. Prosimy o zwrot a my zwrócimy klientowi za przesyłkę. Napisaliśmy kilka dni temu przypomnienie o zwrocie. Otrzymaliśmy wiadomość:

"Po takim czasie to już proszę nie wysyłać tego typu wiadomości. W dniu 9stycznia kontaktowałem się w tej sprawie z potwierdzeniem adresu odrazu po rozmowie telefonicznej to Pan miał mi go wysłać, czego Pan nie uczynił, więc sam znalazłem go w internecie i zapytałem czy na ten adres mam odesłać, do dnia dzisiejszego nie otrzymałem wiadomości zwrotnej, potem telefon nie był odbierany przy próbie kilkukrotnego kontaktu z mojej strony, ani nie zostało nawiązane połączenie zwrotne. Po 30 dniach milczenia z Pana strony po przeprowadzonej rozmowie telefonicznej figurki zostały zutylizowane. Wobec powyższego sprawę uważam za zamknięta. Pozdrawiam."

- rzekomo wysłany sms z prośba o potwierdzenia adresu (09.01)

Mamy telefon stacjonarny na kartę sim (brak odczytu sms). Sprawdzamy przychodzące z nr klienta - brak (tylko jedna wychodząca (nasza). Mejli od kupującego brak - tylko zakończona dyskusja jak otrzymał paczkę.

Adres do zwrotów widoczny na allegro.

Co można zrobić?

 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

LEW433
#21 Demiurg#

Ciężka sprawa, jeżeli rzeczywiście kupujący wyznaczył czas (tego nie wiemy) i nie było odzewu więc "zutylizował"., Allegro ciężko zmusić w takiej sytuacji do odesłania więc się nie wypowiadają, sprzedającemu pozostaje działanie, prośba  ponaglenie przypomnienie "straszenie" pozwem itd. w zasadzie niewiele da się zrobić.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Starwars_pl a nie wiesz jak zgłosić przywłaszczenie na policji? masz bilingi o próbie kontaktu no to sorki gość ma problem nie udowodni policji że się kontaktował z tobą tylko chun wi z kim albo wcale jaka wartość towaru była?

oznacz moderatorów