anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy można dodawać zdjęcia produktowe z aukcji innego sprzedającego?

SZYMDRUK
#2 Obserwator#

Witam.Mam pytanie ponieważ inny chiński sprzedawca kopiuje moje zdjęcia i wstawia je na swoje aukcje tak aby wyglądały identycznie i aby jak myślę wprowadzić kupujących w błąd.Czy taka praktyka jest dopuszczalna?Gdy zwróciłem mu uwagę odnośnie jednej oferty to w niej trochę zmodyfikował zdjęcie jednak później wstawił kolejne kilka ofert gdzie ponownie zdjęcia są identyczne i gdy kupujący spojrzy na szybko to się pomyli.Z góry dziękuję za pomoc.Pozdrawiam

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

az1rael
#21 Demiurg#

Odpowiedź brzmi katalog allegro zgodziłeś sie na udostępnienie swoich zdjęć i opisów wystawiając swoją aukcję do katalogu a chińczyk je wykorzystuje za zgodą allegro 

oznacz moderatorów

SZYMDRUK
#2 Obserwator#

Czyli nic nie mogę zrobić w tym temacie?

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Zglosic do odpowiednich instytucji jak allegro zaliczy kolejna kare 200baniek to sie moze ogarnie

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@az1rael a to że w to miejsce wysyła podróbki to inny temat, ciekawe kiedy wszystkim puszczą nerwy i coś z tym katalogiem zrobią ( sprzedawcy i kupujący )

________
Κώστας
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Podrobka to temat reklamacji za niezgodnosc z umowa. Chce allegro by wszystkie aukcje wygladaly jak atak klonow ino cena rozna to wyjatkowo durne postepowanie bo wydaje im sie ze kupisz promowanie to twoj produkt bedzie wyzej na liscie a skonczy sie na wyszukaj cena od najnizszej 

oznacz moderatorów

SZYMDRUK
#2 Obserwator#

Sprzedaję produkty z nadrukowanymi wzorami i już pal licho że bierze moje wzory tylko mógłby użyć swoich zdjęć aby klient mógł odróżnić aukcję ponieważ jak jak spojrzałem to są identyczne zdjęcia tylko trochę różnią się opisem którego klient często nie czyta

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

To co opisujesz to juz standardowe lecenie se w ciula, pozew za wykorzystanie wlasnosci intelektualnej i marek zastrzezonych moze by naprostowal allegro 

oznacz moderatorów

SZYMDRUK
#2 Obserwator#

Wzory nie są zastrzeżone i szkoda mi życia na jakieś pozwy a najbardziej mnie wkurza że mają dziesięć kont i mnóstwo swoich uważam może nawet lepszych wzorów których klienci nie kupuję zapewne dlatego że to chińczyk i jest długi czas dostawy to stwierdzili że jeśli moje się sprzedają to zrobią identyczne oferty

oznacz moderatorów