anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy można usunąć załączoną fakturę?

Best-Solution
#7 Wielbiciel#

Witam,

poprzez platformę Allegro załączyłam Klientowi fakturę. Niestety błędną. Czy istnieje opcja usunięcia pliku i załadowania poprawnego? 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Best-Solution przepraszam, że czekałaś na odpowiedź. Na Allegro nie ma możliwości skorygowania faktury i ponownego przesłania, ale możesz dostarczyć nową, porpawną fakturę kupującemu w inny sposób, np. wysyłając ją w wiadomości e-mail. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Magowie
#7 Wielbiciel#

Mam ten sam problem, tylko że ja poprawioną fakturę dodałam do faktur, czyli kupujący otrzymał dwie faktury. W jaki sposób mogę wysłać wiadomość kupującemu?

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Magowie, @Best-Solution   Dziwię się że  fachowcy, sprzedawcy popełniają takie podstawowe błędy.

Nie wolno wystawiać dwóch faktur czy paragonów do tej samej sprzedaży. To się nazywa przestępstwo skarbowe i za to są kary.  A potem rządzący ścigają i zwalczają tworzone w podobny sposób karuzele vat.

Jeśli popełniło się błąd w fakturze i nie można faktury wycofać to trzeba wystawić fakturę korygującą.

Wysłać ją można normalną korespondencją, mailem lub  listem pocztowym, paczkomatem itp...

Tylko w ten sposób ten problem się rozwiązuje.

oznacz moderatorów

Magowie
#7 Wielbiciel#

W systemie księgowym, którego używamy skasowano błędną fakturę, tak że nie ma żadnego przestępstwa a klient został powiadomiony o tym fakcie, że przez pomyłkę otrzymał dwie faktury.  Jesteśmy fachowcami w tworzeniu oprogramowania, natomiast w sprzedaży są to nasze początki, popełniamy błędy i na nich się uczymy, ponieważ oprócz przedsiębiorcami jesteśmy także ludźmi. A błędów nie popełnia tylko ten, kto nic nie robi. 

oznacz moderatorów

Magowie
#7 Wielbiciel#

I szybko nauczyliśmy się wysyłać wiadomości, w tym minionym roku nauczyliśmy się sprzedaży na allegro, nauka i rozwój nigdy się nie kończą, to ciągły proces.

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Ale dwie różniące się kwotami faktury o tym samym numerze to śliski temat. Drogo to może kosztować

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Jeśli klient dostał dwie faktury, to jedną należy skorygować do zera.

Nie ma możliwości anulowania faktury, którą odbiorca już dostał.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Magowie "...nie ma żadnego przestępstwa a klient został powiadomiony o tym fakcie, że przez pomyłkę otrzymał dwie faktury"

Nie, nie...  tak nie wolno !  Właśnie to jest przestępstwo że klient otrzymał dwie faktury.

Fakturę papierową w ostateczności można klientowi wyrwać z ręki i podrzeć o ile nie zdążył zrobić ksero, ale w systemie elektronicznym zawsze zostaje na dysku druga fałszywa faktura i nigdy nie wiadomo co z nią klient zrobi.  Powiadomienie klienta że faktura jest fałszywa tylko pogarsza sytuację.  Nie wystawia się drugiej faktury bo może to bardzo drogo kosztować.

Ale skoro dopiero się uczycie....🤔

oznacz moderatorów

MCJ_Oswietlenie
#9 Pomysłodawca#

Nie można przecież wysłać wiadomości e-mail, allegro koduje adresy e-mail kupujących.

Wstawiłem omyłko fakturę innego klienta do zamówienia innego klienta, chciałem ją usunąć bo przypadkowo udostępniłem dane klienta, który może mnie oskarżyć o udostępnienie danych RODO. Dlaczego nie mogę tego skorygować?

oznacz moderatorów