anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę jednocześnie korzystać z Furgonetki i Wysyłam z Allegro?

AutoUpgrade
#8 Zapaleniec#

Witam

Sprawa dotyczy głównie zamówienia b418a310-e090-11ee-ad46-e71a189b5b50.

Zamówiłem przesyłkę za pośrednictwem "wysyłam z allegro" jednak zwykle korzystam z Furgonetki.

Została mi naliczona opłata za wysyłkę w związku z czym anulowałem przesyłkę.

Czy środki na koncie Inpost zostaną zwrócone? 

Dlaczego została pobrana opłata?

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

LEW433
#21 Demiurg#

Albo wysalasz przez Allegro albo samodzielnie, jednocześnie tak i tak?

oznacz moderatorów

AutoUpgrade
#8 Zapaleniec#

Do tej pory wysyłałem wszystko przez furgonetkę. Ale paczkomaty idą szybciej przez Allegro. Tylko, że nie wiem czy da się aby obydwa sposoby działały jednocześnie?

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@AutoUpgrade Jeśli opłata została naliczona bezpośrednio przez przewoźnika to w sprawie korekty opłaty musisz kontaktować się z obsługą InPost. 

Oczywiście możesz nadawać przesyłki zarówno przez Wysyłam z Allegro, jak i Furgonetkę. Jedno drugiemu nie przeszkadza.

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

AutoUpgrade
#8 Zapaleniec#

Czy mogę prosić o podpowiedź jak to ustawić?

Niestety żaden link do umów własnych nie działa i nie wiem w jaki sposób podpiąć Inpost do Allegro.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@AutoUpgrade Jeśli chcesz przeprowadzić integrację Allegro z Managerem Przesyłek InPost skorzystaj proszę z tej instrukcji

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

AutoUpgrade
#8 Zapaleniec#

Integrację przeprowadzoną według podesłanej przez Ciebie instrukcji miałem zrobioną od samego początku.

Problem jest w tym, że jak nadaję paczkę z Menagerze Paczek Inpost to nie nalicza mi żadnej opłaty natomiast jak tą samą paczkę nadaję w Wysyłam z Allegro to wtedy nalicza mi opłatę 16.99zł.

Dzisiaj nawet dostałem maila w związku z tym, że coś jest nie tak.

AutoUpgrade_0-1710346658621.png

 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@AutoUpgrade konsultuję już tę sytuację z zespołem, także poproszę Cię o cierpliwość i wrócę do Ciebie z informacjami. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@AutoUpgrade a masz zaznaczone poprawnie w WzA

Aby paczki w ramach Allegro Smart! były prawidłowo rozliczane, przy dodawaniu umowy własnej z InPost zaznacz okienko Używaj oferty dla sprzedawców Allegro. Dzięki temu nadasz przesyłkę Allegro InPost przez Wysyłam z Allegro na naszych warunkach. W przeciwnym wypadku przewoźnik wystawi fakturę na pełny koszt przesyłki.

Zrzut ekranu 2024-03-13 205117.png

Druga sprawa dowiedz się czy Furgonetka pozwala na darmowe wysyłki bo w sumie nie mają w tym interesu żeby generować darmowe etykiety na których zarabia allegro a oni nic z tego nie mają 😞

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

AutoUpgrade
#8 Zapaleniec#

Furgonetka działa prawidłowo - opłaty nie są pobierane.

Widzę, że nie miałem zaznaczonego tego checkboxa ale jak zaznaczę to znowu wywala mi błąd:

AutoUpgrade_0-1710361682388.png

Natomiast w ustawieniach API w InPoscie nie mam "webhooka"

AutoUpgrade_1-1710361873091.png

 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

A masz umowę z InPost?

oznacz moderatorów

AutoUpgrade
#8 Zapaleniec#

Jako takiej specjalnej umowy nie mam. Robiłem tylko wszystko według instrukcji integracji i założyłem konto na managerze paczek. Czy trzeba zawierać jakąś specjalną umowę? 

Dodam, że wszystko działa prawidłowo poza tym, że przy użyciu opcji wysyłam z Allegro Inpost pobiera opłatę.

 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

 

Żeby nadawć przez Wysyłam z Allegro trzeba mieć umowę, by nie naliczało dodatkowych opłat, tak było, chyba że się coś zmieniło...

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Wystarczy mieć konto na menadżerze paczek i  pobrać token API z ustawień 

oznacz moderatorów

AutoUpgrade
#8 Zapaleniec#

Wszystko zrobione zgodnie z instrukcjami i lipa. W ustawieniach Allegro mam pokazane dwie integracje - menager paczek i druga Inpost. 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@AutoUpgrade jak obiecałam wracam z odpowiedzią. Jeśli wysyłasz przesyłki z WzA i nie korzystasz z umowy własnej powinieneś zaznaczyć opcję „Używaj oferty dla sprzedawców Allegro”, co jest wyjaśnione w dalszej części tego maila, którego od nas dostałeś.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów