anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę legalnie używać zdjęć z katalogu allegro? Czy producent nie wniesie zastrzeżeń?

MAMY ROZWIĄZANIE!
jerzubiker
#8 Zapaleniec#

Cześć wszystkim, z góry dziękuję za pomoc w odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Mianowicie czy w pełni legalnie mogę korzystać ze zdjęć produktów z katalogu allegro? W moim przypadku chcę sprzedać klocki lego, zdjęcia w katalogu to zdjęcia które widnieją na oficjalnej stronie lego.com i są własnością intelektualną lego. Zdjęcia te to utwory, ponieważ w tle danego produktu są określone przedmioty lub osoby a nie jedynie klocki. 

Jako, że jestem osobą która wyznaje wartości chrześcijańskie, po zdobyciu informacji, że kopiowanie zdjęć "utworów" lub opisów 1:1 jest nielegalne więc nie robiłem tego szanując ten zapis i trochę obawiając się konsekwencji.( mimo iż prawie wszyscy tak robią ,kopiując zdjęcia i opisy)

Teraz się pojawiła taka opcja, że można jednak brać te zdjęcia z katalogu allegro. Czy serio w pełni legalnie mogę używać tych zdjęć bez jakichkolwiek obaw, że np. lego mnie posądzi o kradzież własności intelektualnej ? 

z wyrazami szacunku, Grzesiek

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10
LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
jerzubiker
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za komentarz, proszę, może jeszcze ktoś się wypowie.

 

oznacz moderatorów
sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@LEW433 co ten link ma do tematu? 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@jerzubiker cześć Grzesiek! Jeśli sprzedajesz dokładnie ten sam produkt jaki jest w katalogu, to po połączeniu oferty z katalogiem produktów możesz wykorzystać zdjęcia z Katalogu, które będą widoczne na formularzu wystawiania. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
jerzubiker
#8 Zapaleniec#

Bardzo serdecznie Ci dziękuję za odpowiedź , jesteś super ! 🙂 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@jerzubiker dziękuję bardzo!  Ty też jesteś super 🌼
Miłego wieczoru! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
sl-aw-ek
#16 Inspirator#

"Teraz się pojawiła taka opcja, że można jednak brać te zdjęcia z katalogu allegro. Czy serio w pełni legalnie mogę używać tych zdjęć bez jakichkolwiek obaw, że np. lego mnie posądzi o kradzież własności intelektualnej ? " 

Oczywiście, że możesz. Allegro "zabezpieczyło" się na wypadek gdyby kiedyś jakiś autor materiałów upomniał się o swoje prawa, cytuję: 

"
Zgoda Użytkownika obejmuje także tworzenie opracowań Treści przez Spółkę i korzystanie z tych opracowań w zakresie, w którym Spółka jest uprawniona do korzystania z Treści oraz na udzielanie dalszych zgód w zakresie odpowiadającym udzielonej Spółce zgodzie.

Użytkownik wyraża zgodę na wykonywanie autorskich praw osobistych do Treści przez Spółkę oraz oświadcza, że nie będzie wykonywał tych praw w stosunku do Spółki oraz podmiotów, którym Spółka udzieli dalszych zgód na korzystanie z Treści.

Użytkownik gwarantuje, że jest uprawniony do złożenia powyższych oświadczeń i zgód objętych Regulaminem i wprowadzenia Treści do Oferty oraz że Treści i korzystanie z Treści przez Spółkę zgodnie z Regulaminem nie narusza praw osób trzecich. Użytkownik zwolni Spółkę oraz podmioty, którym Spółka udzieli dalszych zgód na korzystanie z Treści, z wszelkiej odpowiedzialności wynikającej ze zgodnego z Regulaminem korzystania z Treści."

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Poczytaj a zobaczysz co ma! 😛

oznacz moderatorów
sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@LEW433 przeczytałem i nie widzę związku, być może jestem zbyt głupi i nie rozumiem Twojego humoru. 

oznacz moderatorów
jerzubiker
#8 Zapaleniec#

Dziękuje uprzejmie ! szacun ! 

oznacz moderatorów