anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę założyć konto firmowe prowadząc działalność nierejestrowaną?

jhania
#7 Wielbiciel#

Czy mogę założyć konto formowe prowadząc działalność nierejestrowaną?

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

Lukservis_Lukasz
#7 Wielbiciel#

Witam wszystkich. Co do prowadzenia działalności nierejestrowanaj każdy ma obowiązek złożyć NIP -7 A w przypadku ustawowego obowiązku płacenia VAT-u  druk vat-r. Dodatkowo kazda taka osoba ma obowiązek wystawić fv lub paragon ma takie same obowiązki jak normalnie działalność tylko z tą różnicą ze nie płaci zusu i nie jest w cdig. Co do konta firma na allegro polityka allegro uniemożliwia taka rejestrację. Ominięcie tego jest zarejestrowana działalność na czas otwarcia konta firmowego a później jej zamknięcie ale tu wchodzimy w ustawę ze nie można prowadzić działalności nie zarejestrowanej przez 60 miesięcy. I to błędne koło. Jestem na rynku firm od 2011 roku i też w Polsce działam na zasadach nierejestrowana działalność. Allegro ogranicza mocno sprzedaż jak i możliwości taka polityka ich. A jak nie wiesz dlaczego chodzi o pieniądze niestety.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

jhania - chyba mylisz pewne pojęcia - przychód i dochód. To już lordondrii i inni Ci wyjaśnili.

Czyli masz limit sprzedaży w miesiącu - zaokrąglając 1000zł.

Podsumowując - ten typ sprzedaży dotyczy raczej usług oraz przedmiotów z odzysku, gdy praktycznie nie masz prawie żadnych kosztów uzyskania przychodu (np. zakup firmowych ciuchów, nawet z metkami, w "szmateksie" za kilka zł i sprzedaż na All za kilkadziesiąt zł.)

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

KuksCraft
#2 Obserwator#

Prowadzę działalność nierejestrowaną, jestem zarejestrowany w VAT, posiadam NIP osobisty oraz NIPUE który mogę używać w Nierejestrowanej Działalności. Próbował już ktoś z takimi danymi będąc na NDG przejść na Allegro Firmowe ? Jak Allegro weryfikuje te dane? W ogóle dla mnie jest to bezsensem że zwykły sprzedający nie ma opcji wystawienia Faktury, przecież każda osoba fizyczna może wystawić fakturę imienną a nawet powinna na życzenie kupującego.

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Też mnie to zastanawia. Sam mam NIP (tylko krajowy), ale jeszcze się nie rejestrowałem się do VAT (ale planuję).
A w twoim przypadku masz obowiązek wystawić Fakturę VAT (na żądanie nabywcy, a dla firmy obowiązkowo), składać JPK no i płacić VAT do kasy państwa (PIT też, ale rocznie).
Do tego musisz przestrzegać praw konsumenckich (KC traktuje Cię w takim przypadku jak firmę). 

oznacz moderatorów

-PRORIDE-
#11 Animator#

A spójrz na osoby które często modernizują swój komputer i sprzedają części aby zakupić nowe. Wystarczy sprzedać kartę graficzną za 5000zł i co mamy rejestrować firmę przecież to sporo ponad limit. A jak jeszcze sprzedadzą procesor i płytę  to cena zbliża się prawie do 10k. Jest mnóstwo osób na Allegro które osiągają sporo wyższe zarobki niż ten 1000zł i nie mają firm.

oznacz moderatorów

Lukservis_Lukasz
#7 Wielbiciel#

Jest to dochód brutto od tego zgodnie z ustawą musisz opłacić vat czyli przyjmując 10k vat wynosi teoretycznie 2300 zostaję ci 7300 od tej kwoty odejmujesz koszt uzysku jak i amortyzację i po ujęciu kosztów zostaje ci od 1700 do 3000. Zaznaczam że działalność nie zarejestrowana jest tak sam jak zarejestrowana tylko z 2 różnicami ZUS i CDIG. 

oznacz moderatorów

Lukservis_Lukasz
#7 Wielbiciel#

A jeszcze inaczej to wygląda przy sprzedaży okazjonalnej. 

oznacz moderatorów