anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę zmienić login jeśli zmieniłem konto prywatne na firmowe ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
mac1ekm
#7 Wielbiciel#

Czy mogę zmienić login jeśli zmieniłem konto prywatne na firmowe ?

Czy jak założę nowe konto i je powiąże z firmowym to mogę wtedy mieć inny login ?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
kostas11
#21 Demiurg#

@mac1ekm Nie, Nie zmienisz ale możesz powiązać konta co by się nie przelogowywać ale musisz wykupić abonament 🙂

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wystawianie-oferty-przez-formularz/jak-polaczyc-swoje-kon...

________
Κώστας
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Niestety tak to nie działa, nie da się.

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@mac1ekm  Nie.  Login jest ściśle powiązany z kontem i nie może się zmienić,  ani nie może zmienić użytkownika. Chodzi o historię transakcji i wynikającą  z tej działalności odpowiedzialność skarbową a również prawną.

Oczywiście że możesz założyć sobie wiele nowych kont zarówno prywatnych jak i firmowych i każde nowe konto to nowy inny login.

oznacz moderatorów
mac1ekm
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za wyczerpująca odpowiedź.

oznacz moderatorów
develine
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, Czy istnieje możliwość zmiany nazwy loginu przypisanego do konta firmowego? 

Odpowiedź Allegro:

Dzień dobry, dziękuję Pani za wiadomość. Tak zmiana loginu jest możliwa na koncie firmowym. Zmianę loginu wprowadzamy tylko w wyjątkowych sytuacjach. Proszę, aby wskazała Pani powód, dla którego chciałaby Pani zmienić nazwę konta.

Moja odpowiedź:

A czy macie Państwo wyszczególnienie tych powodów w Regulaminie, czy to bardziej temat uznaniowy?
 
Na Waszej stronie:
 
jest zastrzeżenie, że ze względów bezpieczeństwa, nie ma takiej możliwości, a w Regulaminie nic na ten temat nie znalazłam.
 
Kwestia możliwości zmiany dotyczy raczej drugiej strony - sprzedawca, od którego kupiłam kiedyś towar, nagle "zniknął", ale znalazłam go po nrze oferty - teraz sprzedaje podobny produkt na tej samej aukcji, ale pod inną nazwą użytkownika i nie wiem, czy to on i dlaczego jemu udało się zmienić nazwę, skoro oficjalnie nie można tego robić.
 
Odpowiedź Allegro:
Dzień dobry,

Istnieje możliwość zmiany loginu jedynie w uzasadnionych przypadkach. Możemy dokonać zmiany na nazwę, która nie jest jeszcze wykorzystywana w Allegro oraz spełnia wymogi podane poniżej.

Dostępność loginu można sprawdzić na stronie głównej Allegro. W głównej wyszukiwarce proszę wybrać strzałkę skierowaną w dół (obok lupy), a następnie wybrać opcję "użytkownicy". Później wystarczy wpisać do wyszukiwarki propozycję loginu i zatwierdzić enterem, bądź lupą.

Pozostałe ograniczenia wynikające z nowego loginu to:

maksymalna liczba znaków: 16,
niedozwolone znaki: to znaki przestankowe oraz: "," ".""!" "@" "#" "$" "%" "^" "&" "*" "(" ")" "+" "=" "/" "\" "?"" "`" "~" "|" "[ ]" "{ }" i wreszcie sam cudzysłów, czyli "" oraz polskie znaki: "ż" "źŸ" "ć" "ł" "ś" "ę" "ó" "ą";
niedozwolona jest spacja.
Muszę również zaznaczyć, że login nie może być wulgarny ani zawierać nazwy Allegro czy innych nazw zastrzeżonych.
 
Moja prośba o doprecyzowanie:
 
Dzień dobry,
 
Istnieje możliwość zmiany loginu jedynie w uzasadnionych przypadkach.
 
Jakie to przypadki - czy - bo chcę, czy jakieś konkretne?
 
Odpowiedź Allegro:
 

Dobry wieczór,

dziękuję za wiadomość, już wyjaśniam.

Uzasadnione przypadki to takie, gdy login okazuje się być w jakiś sposób problematyczny, czyli np. jest wulgarny lub ośmieszający, zawiera dane osobowe takie jak miejsce lub data urodzenia. Sytuacji takich może być znacznie więcej, jednak należy przy tym podać ważny powód.

Jeżeli mogę pomóc w czymś jeszcze, zapraszam śmiało do kontaktu.

Życzę spokojnego wieczoru.

 

PODSUMOWUJĄC - w oficjalnym komunikacie nie ma możliwości zmiany nazwy loginu: 

Czy mogę zmienić swoją nazwę użytkownika – Zmiana danych na koncie – Pomoc dla sprzedających – Alleg...

Ale, jeśli jesteście faworyzowanymi sprzedawcami na Allegro, to taka możliwość istnieje - świadczą o tym działania Allegro, które umożliwiło zmianę nazwy użytkownika i przejście CAŁEJ HISTORII sprzedaży konkretnych ofert razem z nową nazwą. A najlepsze jest to, że, jak wpisze się nazwę użytkownika, która pierwotnie była do niego przypisana, to nie wyszuka Wam tego sprzedawcy ani nie przekieruje do nowej nazwy - na Allegro w wyszukiwarce ten poprzedni użytkownik po prostu nie istnieje. Tak to się robi na Allegro.

Tak Allegro zabezpiecza transakcje i tak równo traktuje sprzedawców.

oznacz moderatorów