anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy stwierdzenie nieprawdy w komentarzu do oceny jest naruszeniem Regulaminu Allegro?

FOLIATEC
#8 Zapaleniec#

Czy umieszczenie nieprawdziwych treści w komentarzu do oceny jest naruszeniem Regulaminu Allegro? Dodam, że mam na myśli tylko łatwo weryfikowalne fakty takie jak np.: 

  1. sprzedawca wysłał mi towar po tygodniu! (wysyłka tego samego dnia)
  2. towar miał być zielony a dostałem czerwony! (kupujący kliknął ofertę tylko z czerwonym)
  3. sprzedawca to oszust i Allegro już go ukarało! (nie było żadnego oszustwa i żadnej kary)

Proszę o krótką odpowiedź, bez zabawy w politykę. Oczekuję odpowiedzi: tak/nie.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Komentarz taki narusza reguły . Zgłoś do allegro do weryfikacji.

oznacz moderatorów

FOLIATEC
#8 Zapaleniec#

Zgłosiłem. Odmawiają bezpośredniej odpowiedzi. Wymieniłem już chyba z 20 maili, rozmawiałem z kilkoma "doradcami". Jedna Pani już nawet się przełamała aby za chwilę odpowiedzieć, że nic nie da się zrobić.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Krótko pewnie nikt Ci nie powie, bo  nie wie. Z tego co tu czytam wynika, że ten 3ci powinni zdjąć. Na resztę się wypną, bo subiektywna opinia...

oznacz moderatorów

FOLIATEC
#8 Zapaleniec#

Dokładnie. Otrzymałem już z 10 elaboratów z których wynika...NIC. Unikają odpowiedzi na to pytanie. Coś musi być na rzeczy. W moim przypadku rzeczywiście chodzi o ten "trzeci". Kupujący w komentarzu napisał, że Allegro mnie ukarało choć wcale tak nie było. Otrzymałem nawet oficjalnego maila w tej sprawie, że żadne konsekwencje wobec mnie nie będą wyciągnięte.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

oczywiście, że jest to naruszenie regulaminu

ale moderator allegro z reguły twierdzi, że nie ma na to żadnych informacji

i nie ma możliwości ich uzyskania, a sprzedawca zawsze kłamie

oznacz moderatorów

FOLIATEC
#8 Zapaleniec#

Nie zamierzam tego tak zostawić. Zarówno Kodeks Karny jak i Cywilny mówią jasno o szerzeniu nieprawdy w środkach masowego przekazu jakim jest m.in internet. Przewidziana jest nawet kara więzienia. Ciekawe jest też to: "Administrator serwisu może ponieść odpowiedzialność za naruszenie dóbr osobistych, jeżeli wiedząc o opublikowaniu nieprawdziwych informacji o danej osobie, nie usuwa ich z serwisu."

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A to działaj jeżeli narusza, masz prawo do obrony, nazwanie oszust bez podstaw także narusza.

oznacz moderatorów