anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

czy wzywała Kogoś skarbówka w związku ze sprzedażą na allegro/allegro lokalne ?

konto zamknięte
Nie dotyczy

Witam. Mam pytanie - czy w związku z nowymi przepisami, dyrektywą UE wzywał kogoś Urząd Skarbowy w związku ze sprzedaż dużej ilości przedmiotów na allegro ?

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Ja byłem wzywany jeszcze przed wdrożeniem tego przepisu ,wystarczy że się dopatrzą znacząco wyższych wpływów na konto i daje im to impuls do interwencji. Przyspieszyć ich działania mogą też zgłoszenia "życzliwych" osób.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Życzliwych a może odpowiedzialnych!🤔

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

A może trochę zazdrosnych ,różnie bywa . 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

..... zawistnych i zazdrosnych. Migracja obywateli do miast spowodowała szereg donosów i zdziwienie jak tu sąsiad z sąsiadem może żyć, jeśli nie ma sztachet na podorędziu. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Naprawdę? a w imię czego można przyzwalać na działania niezgodne z prawem,.... bo ktoś może i umie lepiej oszukiwać czy znasz lepsze wytłumaczenie?

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@LEW433 Nagły wzrost wpływów i poprawa swego bytu to nie zawsze jest działaniem niezgodnym z prawem a niektórych od tego oczy bolą . Nie każdemu muszę się otwarcie tłumaczyć jak mi wpłynie na konto spadek ,wygram w totka czy sprzedam kolekcję swojego życia.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608 A kto zabrania komuś pracować, dorabiać się? nikt ale nie oznacza to ze można robić to niezgodnie z prawem. Ja podziwiam ludzi zamożnych, nie mam z tym żadnego problemu, więc Mi tu niczego nie wmawiaj, napisałem i powtarzam -zgodnie z prawem a nie jakiś życzliwych jak piszecie Przyspieszyć ich działania mogą też zgłoszenia "życzliwych" osób.

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Jeżeli chodzi o dyrektywę DAC7, to na chwilę obecną nie ma ustawy wdrażającej te przepisy do polskiego prawa. W związku z tym dane o sprzedaży (i to dużo dokładniejsze niż te, które w przyszłości mają być przekazywane w ramach ustawy) przekazywane są tylko na wniosek organu kontroli skarbowej lub prokuratury (czyli musi toczyć się postępowania w sprawie lub przeciwko osobie, której danych zażądał urząd).

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@pecela projekt już jest https://kpmg.com/pl/pl/home/insights/2024/02/tax-alert-dac-7-nowy-projekt.html a czy coś zmienią zobaczymy 🙂

@konto zamknięte jeśli nie sprzedajesz zarobkowo i nie kupujesz w celu dalszej odsprzedaży, nie masz się co obawiać nawet wezwania, ale jak to sprzedaż zarobkowa to warto się rozliczyć bo według projektu mają wysyłać nawet za 2023 r. 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

sprzedałem bardzo dużo przedmiotów ( ponad 300) , które są moją własnością  znacznie dużej niż pół roku. nie są to jakieś drogie rzeczy, ale przedmioty które zbierałem przez długi okres swego życia i teraz chciałem się ich pozbyć. Zostało mi ich jeszcze trochę. Działalności gospodarczej nie zakładam, bo po pierwsze to musiał bym do tego wszystkiego dokładać, po drugie nie sprzedaje tego w celach zarobkowych, nie jest to moje źródło utrzymania. przepisy i interpretacje nie są jednoznaczne, i pewnie będę się tłumaczył w urzędzie. 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@konto zamknięte To że będziesz się tłumaczył jak tak zadecydują to nie znaczy że poniesiesz karę . Będą wymagać wyciągów z banku oraz dokumentacji co było sprzedawane . Najlepiej by było aby przedmioty sprzedawane nie były powtarzalne i nie były sprzedawane przez dłuższy okres . 300 pozycji to nie jest ogólnie dużo i nawet jak ta dyrektywa zacznie działać to nie każdy kolekcjoner zostanie od razu uznany za handlarza unikającego podatku.

oznacz moderatorów

chmielna12
#11 Animator#

automaty na Allegro z US od dawna działają wystarczy że bot wychwyci i sprwdzi że nie masz działalności. Złożysz wyjaśnienia i tyle. Nowa dyrektywa tylko ułatwia pracę bo US dostanie wszystkie zagregowane dane. 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

dzięki za  odpowiedz. myślałem że to już weszło. pozdrawiam

oznacz moderatorów

zeusik6
#8 Zapaleniec#

nic nie wesżło, poki co jest to projekt a do ustawy jeszcze daleka daleka droga...

oznacz moderatorów