anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego Allegro pobrało opłatę za przesyłkę Pocztex pobranie

wyprzedaje_my
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry. Klient zakupił u mnie towar z przesyłka Pocztex kurier pobranie. Nie było możliwości wygenerowania etykiety poprzez „wysyłam z Allegro”, ponieważ potrzebna jest własna umowa do tego typu przesyłek. Przesyłkę zamówiłam i opłaciłam indywidualnie. Natomiast sprawdzam sobie teraz tygodniowe zestawienie i na saldzie wisi mi pobrana opłata przez Allegro za tą przesyłkę - rozumiejąc ja zapłaciłam podwójnie za tą przesyłkę: raz płacąc Pocztexowi, aby móc wygenerować etykietę, drugi raz płacąc Allegro, gdzie i tak nie miałam możliwości zrobić wysyłki poprzez ich platformę …. O co chodzi? Czy mogę ubiegać się o zwrot?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

komis-bell
#21 Demiurg#

@wyprzedaje_my Czy przy nadawaniu przesyłki podałaś zaszyfrowany adres mailowy zaciągnięty z allegro?

oznacz moderatorów

wyprzedaje_my
#1 Nowicjusz#

Tak, załączyłam

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@wyprzedaje_my W takim razie zapoznaj się z TYM.

Przy nadawaniu przez zewnętrzne narzędzia musisz ucinać adres tak aby został tylko pierwszy człon.

Klient kupił jeden z Twoich przedmiotów. Jego e-mail będzie mieć postać stałykodnadawcy+identyfikatortransakcji@allegromail.pl, na przykład 8awgqyk6a5+cub31c122@allegromail.pl.

8awgqyk6a5 to stały element adresu dla tego konkretnego klienta – wszystkie maile od tego klienta będą zawierały ten fragment.

cub31c122 to identyfikator konkretnego zamówienia, więc będzie inny przy każdym zamówieniu.

Czyli na powyższym przykładzie musi zostać tylko to: 8awgqyk6a5@allegromail.pl

Inaczej przejdzie to przez system allegro i zostanie zaliczone jako nadanie przez allegro i zostanie pobrana opłata.

oznacz moderatorów

wyprzedaje_my
#1 Nowicjusz#

Dziękuje bardzo. Przyszłościowo już będę bardziej uważna. 
A czy jest szansa złożyć reklamacje? I ubiegać się o zwrot opłaty? 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@wyprzedaje_my Spróbuj napisać przez formularz kontaktowy. Może się uda.

oznacz moderatorów